Mnichov, hlavní město Bavorska, hostí každým rokem nádherné vánoční trhy na Mariánském náměstí, ve stínu nové radnice s krásným orlojem. Nová radnice, německy Neues Rathaus, byla vystavena mezi lety 1867 a 1908 v novogotickém stylu a dodává místním trhům neopakovatelnou atmosféru. Jesličkový trh, který se zde odehrává, má tradici sahající více jak 200 let do historie a nabízí více než 200 stánků, které nabízí tradiční vánoční bavorskou atmosféru. Vůně pečených jablek, svařeného vína a klobásek se pod závojem sněhu snoubí s předlouhou historií města, ta se píše již od roku 1158. Na trzích si můžete pořídit také svíčky, ručně vyráběné ozdoby a vše, co k Vánocům patří. Menší trhy naleznete také v ulicích Kaufingerstrasse a Weinstrasse.

Ovšem nejen na trzích je Mnichově v době vánoční živo. Nachází se zde nespočet památek, které můžete navštívit tím spíše, pokud se vydáte na dvoudenní adventní zájezd do Mnichova. Nádherný chrám Panny Marie, kostel svatého Ducha i dvorní pivovar si jistě zaslouží díl vaší pozornosti. Pro pivo milující Čechy je zajímavou perličkou, že právě místní pivovar drží guinnessův rekord – pojme přes 2000 lidí a vytočí přes 10000 litrů piva každý den. Pánové, uznejte, že adventní Mnichov je opravdu skvělý cíl!

Moderní Mnichov má také co nabídnout. Allianz Aréna, sídlo Bayernu Mnichov, je nejmodernější fotbalový stadion v Evropě. Bayern Mnichov má i vlastní třípatrový obchod, ve kterém můžete pořídit dárky a suvenýry pro fanoušky tohoto klubu.

Vyberte si svůj adventní zájezd do Mnichova.