Na zemi je mnoho nebezpečných míst. Potulovat se favelami Rio de Janeira, procházet se po Mogadišu v havajské košili a foťákem kolem krku, či usnout na lavičce v srdci Bronxu mohou být relativně nebezpečné činnosti. Je ovšem důležité si uvědomit, že svět je mnohem bezpečnější a přátelštější, než by se mohlo na první pohled zdát. Bojíte se exotiky?

Mezi exotické destinace si většina z nás zařadí hlavně země blízké, střední i dálné Asie, Afriku a střední a Jižní Ameriku. Tato mapa u většiny lidí celkem přesně kopíruje mapu nebezpečných zemí. Jak na tom jsou exotické destinace doopravdy?

Obecně platí, že kam jede cestovní kancelář, tam je bezpečno. Svět nespí. Ve Vietnamu rostou pětihvězdičkové hotely, Omán si získává místo mezi nejluxusnějšími destinacemi světa, do Filipín jezdí přes 4 miliony turistů ročně. Svět je bezpečnější, než jak ho barví bulvární média. Pokud máte o bezpečnostní situaci ve vámi vyhlídnuté destinaci jakékoli pochybnosti, navštivte stránky ministerstva zahraničí. Naleznete zde jak aktuální varování, tak obsáhlé bezpečnostní informace o všech zemích. Je také v zájmu každé cestovní kanceláře a agentury, aby vám poskytla aktuální a pravdivé informace – od očkování po občanské války v oblasti. Nikdo nechce mít své klienty nespokojené, tím hůře v reálném nebezpečí.

V Maroku vaši dceru za sedm velbloudů nikdo nekoupí, na Srí Lance či v Peru vás nikdo nezanechá napospas džungli.

Pokud budete dodržovat základní společenská pravidla, proplujete naprostou většinou zemí bez povšimnutí. Nemusíte být světaznalý cestovatel, aby vaše cesta byla bezpečná. Spíše naopak, ve většině turistických destinací je těžší dostat se do problémové situace, než v Česku.

Co z toho plyne? Exotika se nerovná risk. Pokud cestujete s CK, exotické destinace jsou destinace neokoukané, většinou v nich naleznete mnoho historických památek, místní z turismu žijí, takže si turistů cení a je zde bezpečno.

Vyberte si svou exotickou dovolenou.