Podzim je tradičně obdobím poznávacích zájezdů a eurovíkendů. Letní dovolené máme již za sebou, zimní ještě daleko před sebou, a tak je potřeba si období čekání zpestřit alespoň nějakým tím prodlouženým víkendem. Mírné podzimní počasí navíc zajistí ideální podmínky pro daleké výlety i poznávání evropských metropolí. Takže – kam na podzimní dovolenou?

Obvyklým druhem podzimních dovolených jsou poznávací zájezdy. Většinou se jedná o několikadenní výlety s průvodcem, mohou však být i delší, až několikatýdenní. Nejznámější formou je kratší výlet do některé z evropských zemí. Nejoblíbenější je Francie, velké oblibě se však těší i Itálie nebo Velká Británie. Často jsou tyto zájezdy s autobusovou dopravou, což výrazně snižuje jejich cenu. Pokud si však raději připlatíte za pohodlí, v nabídce jsou pochopitelně i poznávací zájezdy letecky. Během takového poznávacího zájezdu vás obvykle čeká několik dní intenzivního poznávání vybraného města či lokality, během kterých vás zkušení průvodci informují o všem podstatném a zajímavém. Z takové dovolené odjedete plni dojmů, nově nabytých vědomostí a jistě i spoustou krásných fotek.

Maroko zaujme nejen královskými městy

Poznávací zájezdy však nejsou jen krátké výlety po Evropě. Můžete se vydat také do některé z afrických zemí, do Asi nebo Ameriky. Takové zájezdy potom bývají pochopitelně delší a jejich program se liší podle zvolené lokality. Tak například řada zájezdů do Afriky nabízí program ve stylu safari. Můžete zkusit třeba kempování v Namibii, safari v Jihoafrické republice, v Tanzanii můžete vystoupat na Kilimanjaro a v Botswaně se vydat na pouštní expedici. Afrika však láká i na památky. Poznejte marocká královská města nebo kulturu kolébky civilizace – Egypta.

Neméně zajímavé jsou asijské země. Kam na podzimní dovolenou? Vydat se můžete například do Ománu, Barmy, Indonésie, Indie, Kambodži nebo na Srí Lanku. Poznejte zdejší kulturu za doprovodu česky mluvících průvodců, ochutnejte tradiční kuchyni a nechte se uchvátit krásami exotické přírody.

Jiným druhem zájezdu jsou eurovíkendy. Zde se jedná zpravidla výhradně o kratší zájezdy, maximálně na několik dní. Navštěvují se obvykle oblíbené evropské destinace, ale můžete se vydat třeba i do Spojených států amerických. Program potom už závisí pouze na vás. Můžete se oddávat poznávání navštíveného místa s průvodcem nebo na vlastní pěst, nebo vyzkoušet třeba některé z evropských lázní. Velmi oblíbenými jsou termální lázně například v Maďarsku. Pokud máte dost přeplněných měst a toužíte po odpočinku v přírodě, vyrazte třeba do Rakouska nebo Švýcarska.

Kam na podzimní dovolenou? Na Maltu!

Podzim je navíc ideálním obdobím pro poznávání oblíbených turistických destinací, kam sice často jezdíme na letní dovolenou, avšak vedro nám nedovoluje podnikat žádné velké výpravy za poznáním. Vydejte se poznávat řecké památky, tureckou kulturu nebo krásy Španělska. Pokud si chcete zkrátka jen odpočinout a načerpat sílu z posledních slunečních paprsků, zkuste některý z eurovíkendů do teplých destinací, jako je třeba Malta nebo již zmíněné Turecko a vyberte si zájezd bez programu. Můžete si tak vychutnat několik dní lenošení na pláži i uprostřed sychravého podzimu.

Už víte, jak strávíte příští víkend? Vyberte si z nabídky poznávacích zájezdů a eurovíkendů!