Připravili jsme pro vás přehled, který vám poradí, kam se ve kterém ročním období vydat na dovolenou. Návštěva Thajska v létě nebude ta pravá volba, naopak do Egypta můžete prakticky celoročně. Jaký je průběh turistické sezóny v dalších destinacích?

Tunisko, Řecko, Turecko, Španělsko

Tyto čtyři země patří k nejteplejším středomořským destinacím. Turistická sezóna je tu až o několik měsíců delší než v mnohých jejich sousedních státech. Do Tuniska přijíždějí první návštěvníci již začátkem dubna, kdy je tu průměrná teplota vzduchu okolo 23 °C a průměrná teplota vody 20 °C. V červnu pak začíná ve všech čtyřech jmenovaných zemích hlavní sezóna, která trvá v případě Turecka a Tuniska až do konce září. V Řecku a Španělsku zpravidla hlavní nápor turistů opadá s koncem prázdnin, nicméně až do konce října tu panují poměrně vysoké teploty vzduchu a moře bývá po horkém létě ještě dlouho příjemně teplé.

Itálie, Chorvatsko, Bulharsko

Itálie, Chorvatsko a Bulharsko patří mezi typické prázdninové destinace. Jaký je průběh sezóny právě zde? Turisté sem míří obvykle od června do září, přičemž hlavní sezóna probíha v období měsíců července a srpna, kdy se tu průměrné teploty vzduchu pohybují okolo 27 °C a průměrné teploty moře okolo 29 °C.

Egypt, Kanárské ostrovy, Kapverdy

Egypt, Kanárské ostrovy a Kapverdy jsou destinacemi, kam se díky příznivému klimatu mohou turisté vydat ve kterémkoliv ročním období. Obzvláště egyptské teploty jsou k návštěvníkům velmi přívětivé – hlavní sezóna tu trvá od začátku dubna až do konce listopadu! Turisté, kteří si chtějí vychutnat skutečný sluneční žár, sem míří uprostřed léta, naopak v zimě je Egypt útočištěm všech, kteří se chtějí trochu ohřát během studené zimy. Oceánské podnebí Kanárských ostrovů zaručuje celoročně vyrovnané teploty, které se pohybují od listopadu do dubna okolo 21 °C, po zbytek roku kolem 25 °C. Hlavní sezóna tu probíhá od června do září, nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Na Kapverdách probíhá hlavní sezóna od května do listopadu, přičemž nejteplejšími měsíci jsou srpen a září, kdy teploty dosahují 28 °C.

Jaký je průběh sezóny na ostrově Madeira?

Na Madeiře, neboli ostrově věčného jara, se průměrné teploty vzduchu v letních měsících pohybují kolem 23 °C. Většina návštěvníků sem míří v období od července do září, kdy jsou teploty nejvyšší.

Dominikánská republika, Kuba, Mexiko, Thajsko, Srí Lanka, Mauritius

Exotické destinace jsou cílem turistů během zimních měsíců. Naopak v létě se do těchto míst světa zájezdy nepořádají, protože zde v probíhá období dešťů – většinou v době od května do října, nicméně toto období se může v jednotlivých lokalitách mírně lišit. V hlavní sezóně – od listopadu do dubna – dosahují teploty v exotických destinací běžně teplot kolem 30 °C.