Plánujete dovolenou? Pokud si chcete svůj pobyt skutečně užít a získat to nejlepší s minimálními náklady, neměli byste její výběr podcenit. Přinášíme několik tipů, jak na to!

Neplánujte dovolenou na poslední chvíli

Pokud víte, že na dovolenou pojedete, nenechávejte její výběr na poslední chvíli. I v případě, že chcete využít zlevněné nabídky Last Minute, měli byste mít představu o tom, jak svou dovolenou chcete strávit. Hledání pro vás pak bude mnohem snadnější.  Současná nabídka zájezdů je velmi pestrá, a tak je potřeba zamyslet se předem nad charakterem vaší dovolené. Chcete si užívat luxusu nadstandardně vybavených hotelových komplexů, opalovat se u bazénu a neomezeně popíjet míchané drinky?

Nebo se plánujete kromě relaxace oddávat také poznávání navštívené země, případně vyplnit volný čas sportovními aktivitami? A co pojmout svou dovolenou trošku netradičně a vydat se na plavbu lodí? Možná vás překvapí, že jejich ceny nejsou o mnoho vyšší než ceny pobytových zájezdů. Dříve, než začnete s výběrem konkrétního zájezdu, měli byste zvážit také způsob dopravy a stravování. Zájezdy s all inclusive jsou stále rozšířenější a mezi turisty oblíbenější. Pokud však plánujete vyrážet na výlety za poznáním do okolí, možná dáte přednost polopenzi.

First Minute se vyplatí

Znáte-li termín své dovolené předem, není potřeba s výběrem čekat. Mezi mnoha turisty je stále rozšířená představa, že nejvýhodnější zájezdy jsou k nalezení v nabídce Last Minute. Opak je pravdou. Již v zimě a brzy z jara cestovní kanceláře zveřejňují svou nabídku zájezdů, doplněnou při včasné rezervaci o příjemné slevy a další výhody. Nejenom, že tedy budete vybírat z kompletní nabídky hotelů i termínů, dovolenou navíc pořídíte za nejnižší cenu a navíc můžete získat třeba pojištění zdarma, další slevy na děti nebo hodnotné dárky. Především však máte jistotu, že si budete moci vybrat dovolenou přesně podle svých představ.

Nejprve speciální nabídky

Přikročme k samotnému výběru zájezdu. Než se pustíte do zadávání svých kritérií a požadavků, prohlédněte si naši TOP nabídku zájezdů. V každé sekci stránek TravelPortal.cz naleznete v levé části výběr čtyř zájezdů se speciální cenou. Možná právě mezi nimi naleznete svou vysněnou dovolenou.

Dovolená na míru

TravelPortal.cz nabízí rozšířené možnosti vyhledávání zájezdů, díky kterým si vyberete dovolenou přesně podle svých představ. Pokud máte jasno, kde přesně svou dovolenou chcete strávit, zadejte do určeného pole destinaci, termín a další náležitosti zájezdu. Pole destinace však můžete nechat prázdné a vybírat podle zadaných kritérií napříč zájezdy ve všech zemích. Rozšířené vyhledávání navíc poskytuje možnost vybírat podle typu zájezdu.

V naší nabídce jsou speciální zájezdy pro seniory, zájezdy pro rodiny s dětmi nebo třeba speciální kategorie exotických dovolených. Všichni sportovci jistě ocení zájezdy za potápěním, golfem nebo cyklistikou. Pokud vás neláká obvyklý pobytový zájezd, můžete vybírat z poznávacích zájezdů, eurovíkendů nebo dovolených s wellnessem. Pak už stačí stisknout tlačítko hledat a vybrat si konkrétní zájezd. Přejeme hodně štěstí!