Dominikánská republika – fascinující země, která spojuje typickou karibskou atmosféru s dobře fungující infrastrukturou a kvalitními službami. Poznejte alespoň 5 důvodů, proč si za cíl své dovolené vybrat právě tuhle perlu Karibiku.

V Dominikánské republice najdeme nejen jedny z nejkrásnějších pláží na světě, ale také národní parky nebo koloniální památky. Přesvědčit vás o výběru karibské exotiky v rozumné cenové hladině může následujících pět důvodů.

Země věčného léta

Dominikánskou republiku je možné díky příjemnému klimatu navštívit kdykoliv. Průměrná teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C. Nejteplejším měsícem roku je srpen, kdy teploty dosahují až 34 °C.

Cenová dostupnost

Čtvrtá nejlevnější destinace Karibiku pro rodinnou dovolenou – takovou cenovou vizitkou se Dominikánská republika pyšní. Zájezd se dá pořídit už v cenové relaci jen mírně přesahující 30 tisíc Kč. Dominikánské hotely nabízejí v letních měsících zvýhodněné balíčky. Na výběr je ze široké nabídky – od tematických resortů přes luxusní boutiquehotely, pronájem apartmánů, privátních vil až po hostely. Trendem posledních let jsou „adults only“ hotely pro dospělé (v tomto případě 16+), které poskytují 24hodinový servis all inclusive.

Bohatství a různorodost

Dominikánská republika je ideální destinací nejen pro rodiny, ale i pro aktivní jedince a zamilované páry. Přestože většina návštěvníků nejčastěji míří na proslulé písečné pláže, dovolená v této zemi rozhodně není jen o lenošení u moře. Milovníci přírody mohou navštívit některý z devatenácti zdejších národních parků, kde objeví stovky endemických druhů rostlin a živočichů, podniknout výšlap na nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícovou horu Pico Duarte nebo se vydat na výlet k vodopádům či k solnému jezeru Enriquillo, kde žijí krokodýli američtí a které je současně nejnižším bodem karibského regionu.

5 důvodů, proč navštívit nádhernou Dominikánskou republiku

Letní festivaly v rytmech merengue

Tu pravou karibskou atmosféru a dominikánské zvyky nejlépe poznáte v létě při oslavách a festivalech, na které se sjíždějí lidé ze všech koutů země. Už od roku 1967 se v koloniální zóně Santo Dominga pravidelně setkávají uznávané kapely z celého světa, aby představily své hudební novinky. Festival Merengue de Santo Domingo (koná se od 25. července do 10. srpna) zahájí i letos tanečníci velkolepou přehlídkou. V jeho průběhu pak vystoupí na pobřežní promenádě El Malecón řada populárních umělců. Součástí doprovodného programu budou výstavy a ochutnávky místních specialit.

V srpnu je vyhledávaným festivalem na severním pobřeží Restauracion de Puerto Plata. Jedná se o významnou kulturní událost, která podporuje současné dominikánské umělce a zároveň umožňuje nahlédnout do historie tohoto regionu. Netradičním zážitkem jistě bude návštěva býčího festivalu ve městě Higüey, který nabízí velkolepou podívanou na kovboje na koních a velká stáda dobytka.

Mezi 5 důvodů patří i kulinářské zážitky

K Dominikánské republice neodmyslitelně patří káva, rum a doutníky. Do tajů vynikající chuti zdejší kávy můžete proniknout na festivalu Festicafé. Ten se koná po celý červen a jedná se o výstavu doprovázenou workshopy, přednáškami a degustacemi. Součástí doprovodného programu jsou sportovní závody na kolech či v paraglidingu.

Při návštěvě Dominikánské republiky byste rozhodně neměli vynechat ani návštěvu typické restaurace. Santo Domingo, jako kulinářská metropole Střední Ameriky, je známé svou širokou gastronomickou nabídkou. Potěšení ze skvělé kuchyně si můžete užít v kombinaci s všudypřítomnými tanečními rytmy merengue a bachaty.

Už znáte všech 5 důvodů, ve skutečnosti jich je mnohem více! Vydejte se za exotikou, zábavou i odpočinkem do Karibiku s některým ze zájezdů do Dominikánské republiky.