Adrenalin na druhou. Na světě je řada míst, kde se můžete kochat krásami podmořského světa, ale jedno místo v Egyptě nabízí něco navíc. Říká vám něco Thistlegorm?

Pokud jste si vybrali za místo své letošní dovolené sever Afriky a konkrétně Egypt, tak ve vašem rozhodování jistě hrála roli návštěva zdejších památek a skvělé možnosti pro potápění. A tím rozhodně nemáme na mysli jen šnorchlování.

Je-li ve vás aspoň kus dobrodruha, tak nesmíte vynechat ponor k nejslavnějšímu vraku v Rudém moři, který se nachází poblíž mořského národního parku Ras Mohammad. Jedná se o britskou nákladní loď Thistlegorm, která převážela vojenský materiál a byla potopena Němci v roce 1941.

Na začátku 50. let odhalil toto podvodní muzeum na základě informací od egyptských rybářů proslulý badatel Jacques-Yves Cousteau. Francouzský objevitel se ale obával rabování podmořskými zloději, a proto úmyslně uvedl mylné informace o lokalitě, kde vrak leží. Až v roce 1992 byl Thistlegorm znovu objeven amatérskými potápěči. Letos ho můžete objevit i vy.