Milovníci opalování a žhavého afrického slunce budou plně uspokojeni v letoviscích u Rudého moře. Egypt se pyšní řadou starobylých památek. A co teprve nádherné egyptské pláže? Tohle jsou tři z těch nejkrásnějších, na kterých prožijete báječnou dovolenou.

Marsa Alam

Říká se, že břehy kolem Marsa Alam lemují ty nejúžasnější egyptské pláže (na snímku) a tohle tvrzení lze jen potvrdit. Zelené palmy, křišťálově čistá voda, sem tam malebná zátoka. Pokud byste zatoužili obohatit zážitek z koupání, zajeďte do nedalekého místa zvaného Samadai, kde můžete zažít koupání po boku hravých delfínů.

Ain-Sukhna

Letovisko Ain-Sukhna se pyšní hned několika nádhernými plážemi na celém Rudomoří. Podstatným a pro mnohé i rozhodujícím faktorem při výběru této destinace bude fakt, že zde nenarazíte na zástupy turistů. Ain-Sukhna (arabsky horký pramen) se nachází 55 kilometrů od Suezského průplavu. Je to letovisko ležící nejblíže od Káhiry, takže na pyramidy do Gizy to rozhodně nebudete mít daleko. Místní hotely jsou považovány za vůbec nejlepší v oblasti Rudého moře.

Nejkrásnější egyptské pláže najdete i v Soma Bay

Další báječné slunění doporučujeme na poloostrově Soma Bay, který je obklopen ze všech stran mořem. 5 km dlouhý a 2 km široký poloostrov najdete 45 km jižně od mezinárodního letiště Hurghada a je přístupný po sedmikilometrové soukromé silnici přes jednu řízenou vstupní bránu. Soma Bay má jedny z nejlepších potápěčských lokalit Rudého moře. Je skutečnou oázou klidu, odpočinku a nikdy neokoukaného rozhledu.