I klasickou plážovou dovolenou si můžete zpestřit unikátními zážitky. Stačí věnovat několik minut hledání na internetu a můžete objevovat Káhiru při dovolené v Hurghadě či objevovat Sinajskou poušť zpoza řídítek horského kola. Zkrátka a dobře – zpestřete si dovolenou nějakým zajímavým způsobem!

„Klasiku“ zná každý

Většina turistických letovisek vám může nabídnout klasickou dovolenkovou zábavu. Aquapark, vodní sporty přímo u pláže, fakultativní výlety k veleznámým památkám či projížďky na velbloudech. Ovšem stačí věnovat jen velmi málo úsilí hledání informací a otevře se vám nový svět. Nedaleko bulharské Varny se nachází špičková dráha pro motokáry, v egyptském Sousse probíhá každý rok kulturní festival a při dovolené v tureckém Kusadasi si můžete rezervovat tandemový seskok nad starobylým městem Efez.
Je pravda, že při tomto hledání vám znalost angličtiny otevírá mnohé dveře, ovšem i s češtinou si vystačíte.

Jaké zážitky tedy hledat

Je jich nespočet… pro inspiraci například: tandemový seskok, škola vaření, paintball, ve větších městech určitě budou probíhat výstavy umění, během léta se jistě bude pořádat mnoho větších či menších hudebních festivalů a koncertů. Pro inspiraci se podívejte třeba na nabídku našich zážitkových agentur. Ve světě si dost možná můžete vyzkoušet věci, na které vás ani nenapadlo pomyslet!

Pokud se věnujete nějakému sportu a dovolenkovat budete ve větším městě, zkuste si zamluvit hodinu v místním sportovišti. Dopřejete si oblíbenou aktivitu v naprosto novém prostředí – skupinový trénink boxu v Káhiře, badminton na Kanárech, aerobik v Sozopolu. Proč ne, vše je na dosah!

Kam pro info

Česká i světová internetová fóra jsou určitě jedním z prvních zdrojů informací a mnoho lidí si přímých zkušeností ostatních váží nadevše. Mnoho Vám sdělí i informační weby, které shromažďují informace buď jen o konkrétním regionu, ovšem často o celém světě. Třetí kategorie zdrojů jsou informační kampaně, za kterými stojí konkrétní země, či regiony, a které mají za úkol naverbovat co nejvíce turistů právě k sobě.

Obecné informace o regionech naleznete i u nás, v záložce Informace o destinacích. Mezi nejzajímavější světová fóra určitě patří TripAdvisor.com. V kolonce „Things to do“ se přímo zaměřují na konkrétní atrakce, které daná lokalita nabízí. Mezi skvělé rádce patří i Lonely Planet a Holiday Check. Trochu specialitou jsou fóra na CouchSurfing.com, na kterých můžete oslovit přímo místní a zajít s Belgičanem na pivo, Francouzem na víno, či si jen nechat poradit.

Naše tipy

Neustále se snažíme zlepšovat naše služby. Spokojený zákazník je naše priorita #1 a snažíme se vyjít vstříc i informačně. Již nyní budujeme informační blok „Rady na cestu do“, ve kterém se věnujeme specifikům různých zemí. Zároveň vám moc rádi doporučíme dovolenou přímo na míru přímo. Buď si můžete odfiltrovat dovolenou podle typu a destinace na našich stránkách, nebo nám napište na info@travelportal.cz vaší vizi a určitě nalezneme to nejlepší právě pro vás. Ne nadarmo tvrdíme, že TravelPortal.cz nabízí celý svět na jedné adrese!