Město Pula je největším městem istrijského poloostrova. Jeho dominantou je římský amfiteátr, který jednou ročně ožívá gladiátorskými souboji. Víte, co je to Pula superiorum?

Obyvatele Puly jsou právem hrdi na svoji slavnou římskou minulost. Zachovalé antické stavby obdivuji návštěvnici z celého světa. Ale nejlépe je navštívit Pulu v době, kdy se v jejich ulicích přímo před vašima očima odehrávají příběhy z dávné minulosti. Zanedlouho, ve třech dnech mezi 12. a 14. červnem, ožijí ulice istrijského letoviska festivalem Pula superiorum.

Mnohá místa, náměstí, ale i zákoutí města Pula se na pár dni promění v jeviště římské divadelní scény. A to jak na centra antických tragedii, tak zároveň i komedii. V té době krásné ženy nosí dobové antické šaty a účesy, hra zvuků a světel doslova vyráží dech a římské hostiny stejně jako místní istrijské speciality vám osvěží chuť.

Vrcholem třídenního festivalu pak bude nefalšovaný gladiátorský souboj. Amfiteátr, kterému místní říkají Aréna, tak znovu prožije své slavné dny, stejně jako v dobách kdy se uvnitř jeho kamenných hradeb odehrávaly souboje statečných antických hrdinů. V případě letošního festivalu bude velkolepá historická podívaná k vidění v sobotu 14. června od 19:45 hod.

Istrie je u českých turistů velice oblíbená pro svoji polohu, klima i vzdálenost z České republiky. Kromě města Pula jsou nejznámějšími letovisky západního pobřeží Umag, Poreč, Vrsar, Rovinj či Medulin, na východním pobřeží pak Rabac a Opatijská riviéra. Celá Istrie je vhodná jak pro všechny, kteří chtějí prožít aktivní odpočinek, tak i pro rodinnou dovolenou.