Turisticky velice oblíbené Turecko leží na dvou kontinentech a omílají ho vody hned tří moří.

Turecko je vyhledávaná turistická destinace. Téměř celá jeho plocha leží v Malé Asii a pouze malá část (přibližně 4 %) se nachází v jihovýchodní Evropě. Turecko má hranice hned s osmi státy: s Gruzií na severovýchodě, s Arménií, Ázerbajdžánem a Íránem na východě a s Irákem a Sýrií na jihovýchodě. Na západním okraji evropské části Turecko sousedí s Řeckem a Bulharskem.

Díky své poloze a rozloze (36. největší země světa) je Turecko zemí tří moří. Na jihu jeho břehy omílá břehy Turecka Středozemní moře, na západě Egejské moře a severní břehy Turecka jsou u moře Černého.

Seznamte se s nejznámějšími destinacemi, které vás lákají k příjemné dovolené v Turecku:

Alanya

Město Alanya je mezi turisty velmi oblíbené plážové letovisko. Leží na malém poloostrově ve Středozemním moři, přibližně 170 kilometrů od dalšího známého letoviska – města Antalya. První moderní hotel zde byl postaven v roce 1958 a od té doby se místní hotely předhánějí se službami pro turisty. Těšit se zde můžete na obrovské hotelové komplexy, dlouhé pláže a sportovní vyžití všeho druhu. Na své si přijdou i obdivovatelé antických památek.

Antalya

Antalya je město s velkým přístavem, které se nachází se na tureckém pobřeží Středozemního moře. Tato jihozápadní oblast země je také známá jako Turecká riviéra. Najdete jí zhruba 550 km od Ankary a je největším a zároveň také dlouhodobě nejnavštěvovanějším letoviskem v Turecku.

Bodrum

Bodrum je turecké přístavní město, které leží poblíž řeckého ostrova Kós a nachází se zde mezinárodní centrum jachtingu a turistiky. V této oblasti vládne středomořské podnebí, průměrné teploty v zimních měsících dosahují 15°C a v létě, které je horké a vlhké, tu je 34°C. Pokud toužíte po klidné dovolené a odpočinku, je letovisko Bodrum výtečnou volbou.

Kemer

Kemer je přímořské letovisko umístěné v zálivu Antalya u pobřeží Středozemního moře, 40 km na západ od města Antalya. Do roku 1960 neexistovalo s městem žádné silniční spojení a bylo přístupné pouze lodní dopravou. Cestovní ruch se zde začal rozvíjet v průběhu 80. let 20. století. Turisty do této oblasti táhnou především moře s krásnými oblázkovými plážemi a nádherná příroda v okolí (například pohoří Taurus).

Side

Side je město antického původu, nacházející se na jihu Turecka v provincii Antalya a ležící na pobřeží Středozemního moře. V dnešní době je město jedno z nejznámějších klasických letovisek v Turecku. Turisté sem míří za nespočtem památek a zachovalých antických staveb, ale také za krásnými písčitými plážemi.