Vyznavači potápění mají další lokalitu, kde mohou provozovat svou oblíbenou činnost. Na sicilském pobřeží se mohou potápět k uměleckému dílu, jímž je podmořská socha Ježíše Krista.

Na sicilském pobřeží nedaleko Palerma mají nové lákadlo pro turisty. Ovšem jen pro ty, kteří kromě památek mají rádi i trochu adrenalinu. Můžete zde obdivovat nově nainstalovanou sochu Ježíše Krista, ale musíte se při tom ponořit pod mořskou hladinu.

Podmořská socha měří dva metry

Podle informací italského deníku La Repubblica, byla socha z ekologicky šetrných materiálů veřejnosti zpřístupněna 18. května. Dvoumetrová skulptura váží 700 kilogramů a společně s dvoutunovou základnou byla umístěna ve třicetimetrové hloubce na mořském dně. Za nápadem stojí místní potápěčská škola a projekt má podporu palermské radnice, která si od něj slibuje zvýšený příliv turistů.

Palermská podmořská socha ale není první svého druhu. Už od roku 1954 se lze potopit k soše Ježíše Krista na italské riviéře nedaleko městečka Camogli. Další kopie podmořské sochy jsou pak k vidění poblíž karibského ostrova Grenada a na Key Largo u Floridy.

Tahle nová atrakce může být jedním z důvodů, proč se svou letošní dovolenou rozhodnete trávit právě v Itálii.