Internet a sociální sítě jsou ideálním místem, kde strhnout lavinu a vyvolat doslova davové šílenství. To zatím poslední zasáhlo všechny turisty a cestovatele, kteří se v různých koutech světa fotí nahoře bez. Topless Tour (Výlet nahoře bez) – tak nazvaly svůj momentální nápad, z něhož se později zrodil celý projekt, tři dvacetileté kamarádky.

Před dvěma lety vyrazily Olivia Edginton, Lydia Buckler a Ingvild Marstein Olsen, studentky hudebně-taneční konzervatoře v Londýně, na společnou cestu do Norska. U jednoho z místních jezer si chtěly pořídit fotografii na památku. Místo na ně působilo velice uvolněně a svobodně. A tak se zachovaly podobně, svlékly trička a odhodily horní díl plavek.

„Bylo to zcela spontánní,“ řekla Olivia a s kamarádkami si pořídila první fotografii z kolekce Topless Tour. Nečekejte nic obscénního, holky jsou otočené zády k objektivu a za nimi je scenérie typická pro dané místo.

Nahota osvobozuje

„Topless Tour znamená, že otevřete svou hruď a tudíž i srdce celému světu,“ vysvětlila základní myšlenku Lydia v rozhovoru pro anglický Daily Mail. Spolužačky pak spolu cestovaly dál, fotily se a ukládaly stejně laděné fotografie z mnoha míst Evropy, ale třeba i z New Yorku. Na všech pózovaly nahoře bez proti výraznému pozadí. A po čase pak vyzvaly i ostatní, ať se k nim připojí.

Na Instagramu, Twitteru i Facebooku se od té chvíle přidávali další lidé, pro které je pózování do půl těla bez oblečení něčím, co zvyšuje potěšení z jejich cestovatelské svobody a umocňuje pocit dobrodružství.

Topless Tour má na Instagramu v současnosti kolem 20 tisíc následovníků, ale jejich počet i na dalších sociálních kanálech rychle roste. Většina fotografií přichází od žen, ale do projektu se přihlásila i celá řada mužů. „Nikdy nás nenapadlo, že by naše akce mohla dosáhnout tak celosvětového dopadu,“ řekla Olivia. „Člověk může doufat a věřit, že se nějaký z jeho nápadů podaří, ale nikdy dopředu neví, jestli se to doopravdy stane.“

Vyberete si svou letošní dovolenou a neváhejte také přispět vlastní topless fotografií.

Foto: Facebook