Dovolenou na severu Afriky si už dopřála celá řada Čechů. Vyzkoušeli jste ale v Tunisku kromě romantiky pouštních oáz a krásy historických památek také talasoterapii a místní golfová hřiště? Relaxace se v těchto končinách nabízí na každém kroku…

Co se za slovem talasoterapie skrývá? Stručně řečeno, jde o „léčbu mořem“ (z řečtiny: thalassa = moře, therapie = péče). Jde o proceduru, která je založená na využití darů z moře – mořské vody, mořského bahna, mořských řas a minerální soli k alternativní léčbě či relaxační terapii. Talasoterapie je aplikována jako součást hubnoucího procesu a dokonce i jako metoda pro odbourání stresu.

Když moře léčí

Kultura tradičních metod talasoterapie v Tunisku pochází z antické doby a tradice termálních lázní se datuje již od dob Říma. Vzhledem k tomu, že se zde snoubí moře, slunce a profesionální přístup, je Tunisko pro talasoterapii výborným místem. Specializovaných center v pětihvězdičkových hotelech, která pracují pod přísným lékařským dohledem, rok od roku přibývá a nabízí se vám v nich výborný poměr mezi kvalitou a cenou.

Tuniská talasoterapie převzala přísné francouzské normy, a tudíž se všechny procedury dělají pod lékařským dohledem. Jsou vhodné jak pro léčení konkrétních nemocí, tak pro udržení kondice. Tyto léčebné kúry vyžadují 4 – 5 procedur denně během 4, 6, 9 nebo 12 denním pobytu. K dispozici je rovněž bazén, léčení vylouhovanými bylinkami, aromaterapie, bahenní zábaly, vodní gymnastika nebo léčení spánkem.

Talasoterapie má širokou škálu využití, pro lepší představu uvádíme několik příkladů speciálních kúr: Kúra proti pocitu „těžkých nohou“, Kúra na hubnutí a korekci postavy, Antistresová kúra, Kúra pro seniory nebo Kúra pro byznysmeny. Ceny těchto procedur jsou dostupné a příznivé.

Léčebná a relaxační metoda talasoterapie je kontrolována Ministerstvem zdravotnictví Tuniské republiky a je přísně regulována zákony, což garantuje kvalitu mořské vody a kvalifikovanost personálu, který provádí procedury za přítomnosti lékaře. Talasoterapie je praktikována ve více než 25 centrech, nacházejících se obvykle ve čtyř- a pětihvězdičkových hotelech, z nichž více než polovina byla otevřena až po roce 2000.

Relaxace ve stínu olivových hájů

Druhou rychle se rozvíjející aktivitou v celém Tunisku je golf. Říká se, že jakmile se v Tunisku otevře nové golfové hřiště, okamžitě je zařazeno mezi chráněné přírodní rezervace. Natolik je okolní příroda nádherná. Skutečně je možné tato golfová hřiště považovat za jakési oázy nebo zahrady. Všechna jsou citlivě zasazena do okolní krajiny, ve které podle oblasti převládají duby, eukalypty, stoleté olivové háje nebo datlové palmy.

Relaxace v Tunisku může mít i golfovou podobu

Tato golfová hřiště byla projektována světově proslulými architekty, jako jsou např. Američan Ronald Fream nebo Brit Martin Hawtree, a jsou umístěna nedaleko hotelových komplexů nabízejících individuální přístup a skvělý servis. Nikdy nebývají ani příliš daleko od letiště a jsou proslulá svou estetickou dokonalostí, která občas zakrývá technické překážky. Ty tu jsou ostatně ale od toho, aby je hráči překonali. A jestli nemáte vlastní hole a bag, nevadí. Vybavení dostanete na místě a nejbližší hotely vždy zajistí dopravu na i z hřiště.

Jestli patříte mezi vyznavače golfu, neváhejte s návštěvou některého z tuniských golfových hřišť. Najdete je prakticky ve všech letoviscích po celé zemi, namátkou vybíráme např. The Résidence Golf Course v Gammarthu, Golf Citrus a Yasmine Golf Course v Hammametu, El Kantaoui Golf Course v Port El Kantaoui) nebo Djerba Golf Club.

Vyberte si z bohaté nabídky zájezdů do Tuniska a pak už vám jen přejeme přesnou ruku na golfovém greenu a báječný odpočinek v talasoterapeutických centrech. Relaxace v severní Africe je doslova na dosah!

Foto: ontt