Máte chuť se aspoň o dovolené vžít do role některé z hollywoodských celebrit a užívat si na exotických místech, kam i ony odjíždějí relaxovat? Pak rozbijte prasátko a můžete letět. Tady je naše nabídka na téma Dovolená podle hollywoodských hvězd…

Francouzská Polynésie

Souostroví Francouzská Polynésie je zámořské území Francie v Oceánii tvořené 118 ostrovy rozesetými po území velkém asi jako celá Evropa. Dohromady pokrývají oblast o rozměrech asi 2000 kilometrů čtverečních ze západu na východ a 2400 čtverečních km ze severu na jih. Ostrovy najdete uprostřed jižního Pacifiku, zhruba na půli cesty mezi Peru a Novým Zélandem. Díky své poloze nikdy nebudou dovolenkovou destinací pro každého. Dražší cestovní náklady jsou ale vynahrazeny tím, že si dosyta užijete nerušeného lenošení v bungalovech postavených přímo nad mořskou vodou nebo šnorchlování v želví laguně. Pokud se přece jen budete aspoň na chvíli pohnout z místa, tak jsou ideálním zpestřením malé loďky, na kterých můžete objevovat všechna zákoutí souostroví. Nejznámějším z ostrovů je Tahiti, kde leží i hlavní město celého souostroví Papeete. Nejvíc slavných tváří ale potkáte na ostrově Bora Bora. Ten si pro trávení své dovolené oblíbili např. Paris Hilton, Eva Longoria, Sharon Stone, Quincy Jones nebo Rob Lowe.

Keňa

Která destinace v současnosti mezi celebritami frčí? Rozhodně je to Keňa! Stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu je známý svými úžasnými rozlehlými savanami (v současné době je tu celkem 35 národních parků a rezervací) a velkou chutí lákat zahraniční turisty. A Keni se to daří i přes slavná herecká nebo pěvecká jména. Člověk, který se vydá do Keni poprvé, zřejmě zvolí možnost okružní cesty napříč zemí. Ovšem ti, jenž sem míří už po několikáté, vědí, že nejlepší volbou pro všechny, kteří by rádi utekli hektickému tempu městského života, je ostrov Lamu. Svahilské „polepole“ (v překladu „pomalu“) tu uslyšíte doslova na každém kroku. Ono to rychle vlastně ani nejde, protože na ostrově se nevyskytují prakticky žádná auta. Těch v Keni vůbec moc není, jen 10 na tisíc obyvatel. O to víc si tu vychutnáte plavby na plachetnicích, potulování maloměstem nebo válení na malebných plážích. Svou oázu klidu tu našli i Jude Law nebo Sienna Miller. Současný americký křesťanský hudebník a držitel tří cen Grammy Michael Whitaker Smith dokonce o ostrově Lamu složil stejnojmennou skladbu. V ní zdejší krásy popisuje jako místo, kde se znovu narodíte a kde určitě aspoň na chvíli zapomenete na problémy svého všedního života.

Fidži

Fidži je osamocené souostroví 322 ostrovů v Tichém oceánu, které od Austrálie leží asi 2600 km na východ, od Nového Zélandu asi 1800 km na sever. Jeho nejbližším sousedem je jiný ostrovní stát Tonga, který je vzdálen zhruba 500 kilometrů východním směrem. A tady, na jednom z více než tří set ostrůvků uprostřed Pacifiku, zajisté najdete ten pravý ráj. Bílé písčité pláže, průzračné azurové moře a scenérie tak barevná, až oči přecházejí. V téhle tropické kráse si nejen báječně odpočinete, ale navíc můžete surfovat, nebo se potápět ke korálovým útesům. A jako bonus své luxusní exotické dovolené tu můžete potkat Nicole Kidman, Keitha Richardse z Rolling Stones nebo dokonce nejbohatšího může planety Billa Gatese.

Jamajka

Když se řekne Jamajka, mnohým jistě hned vytane na mysli sprinter Usain Bolt, hudební styl reggae a třeba taky „dlouhej kouř“. Jamajka je místem, kde vás políbí múzy. Tak jako se to stalo na přelomu 50. a 60. let minulého století Ianu Flemingovi, který zde stvořil svého neohroženého hrdinu Jamese Bonda. Vše se odehrálo ve vile, která dnes nese Flemingovo jméno, v městečku Oracabessa, které najdete jen 15 kilometrů východně od turistického letoviska Ocho Rios. Můžete se tu vykoupat v zátoce Golden Eye, slunit na pláži Jamese Bonda nebo se prohánět na vodním skútru stejně jako slavný agent 007. Tomuto kouzlu a pokušení neodolali ani Johnny Depp, Sting nebo Kate Moss.

Spojené arabské emiráty

Ne každý se chce o dovolené jen plácnout k moři a nechat se opékat slunečními paprsky. Vyrazí sice do slunné destinace, ale jeho kroky vedou jinam než na místní pláže. Tak tomu může být i v případě Dubaje. Tvář arabské metropole tvořená mešitami, mrakodrapy a luxusními hotely dělá z Dubaje světovou raritu. Unikátní kombinace muslimské tradice s komercí a moderním přepychem se začala rodit v 60. letech minulého století díky objevu bohatých zásob ropy. Známé a slavné osobnosti se sem sjíždějí nejen za mořskými radovánkami, ale také za nákupy. Dubajský Shopping Festival je totiž ideální příležitostí, aby ukázali, kolik si mohou dovolit utratit. A tak není vůbec nemožné, že tady při své dovolené můžete narazit na Robbieho Williamse nebo na Brangelinu, tedy manželskou hereckou dvojici Brad Pitt a Angelina Jolie.

Dovolená podle hollywoodských hvězd pokračuje ZDE.