Sever Afriky nastoupil na trend golfové a lázeňské – nebo, chcete-li, wellness – turistiky. Tyto dvě aktivity se skvěle doplňují. V jednom z minulých článků jsme vám představili tuniskou talasoterapii a zdejší golfové resorty. A teď vítejte v Egyptě, tam, kde to všechno začíná.

Egypt byl vyhledávaným místem léčby všech možných neduhů od starověku, a to především díky svému slunečnému a suchému klimatu. Pouštní písek léčí artritidu nebo revmatické nemoci. Přírodní minerální vody a sirné prameny prospívají kloubům, svalům i ledvinám a pomáhají při kožních a žaludečních onemocněních. Zkrátka díky přírodnímu bohatství a špičkovému servisu, které místní resorty nabízejí, lze pokrýt celou škálu wellness a lázeňských potřeb i těch nejzhýčkanějších zákazníků. Egyptské lázně a spa resorty se nacházejí po celé zemi, nicméně jedny z nejlepších jsou především v Káhiře a na pobřeží tzv. rudomořské Riviéry.

Whirpool s pohledem na Nil

Všechny spa resorty poskytují širokou škálu masáží a přírodních lázeňských procedur. Jacuzzi, nejrůznější sauny, parní lázně, whirlpool, hydroterapie, fitness anebo osobní trenéři – to vše s využitím místních scenérií, které architekti při budování hotelových resortů využili opravdu na maximum. Koneckonců představa masáže nebo vířivky s výhledem na plynoucí Nil je už sama o sobě blahodárná.

Nejen kvalitními službami jsou ale Egypťané přičinliví. Produkty z jejich vlastní výroby ozvláštňují mnohé z procedur, které lze vyzkoušet. Jedná se zejména o přírodní produkty, které vycházejí z dílen povětšinou malých egyptských výrobců kosmetiky. Základními ingrediencemi jsou extra panenský bio olivový olej, přírodní kokosové nebo bambucké máslo, a pak samozřejmě mnoho dalších přísad na bázi přírodních zdrojů. Čistě egyptské značky luxusních tělových peelingů, masek a krémů tak dnes využívají v mnoha místních wellness střediscích. Autenticita nabízených služeb tak mnohonásobně roste.

Exotické golfové greeny pro všechny

Zatímco výše zmiňované zkrášlující procedury a přípravky ocení především dámy, tak více než dvacet golfových hřišť od uznávaných designérů rádi navštíví zejména golfoví fanoušci (ale fanynky samozřejmě nijak nediskriminujeme).

Egypt je významná golfová destinace už několik let, a podobně jako v Tunisku, ocení návštěvníci především kvalitní služby za poměrně slušnou cenu, přičemž nesmíme zapomenout na celoroční velmi příznivé klima. Perfektní většinou 18jamkové golfové areály tak najdete v Tabě, Sharm El Sheikhu, v Luxoru, Káhiře, El Gouně nebo v Soma Bay. Areály byly vybudovány v posledních deseti letech a jsou na velmi dobré úrovni. Výhodou je, že si mohli na egyptských hřištích můžete zahrát, aniž byste museli být členy golfového klubu a nebo byli ubytováni v příslušném hotelu. V blízkosti prakticky každého letoviska najdete alespoň jedno golfové hřiště. Teď už věříte, že relaxovat v Egyptě je snadné?