Milujete vodu a aquaparky? Jezdíte rádi na dlouhém tobogánu? Co nejrychleji a třeba i hlavou dolů? Plánujete dovolenou u moře, ale zároveň by se vám líbilo, kdyby se poblíž nacházel aquapark? A pokud možno ne zrovna nejmenší?

V tom případě se můžete inspirovat našimi tipy. Tady je seznam několika nejvyhledávanějších přímořských aquaparků, kam lze kdykoliv zaletět a pořádně si zadovádět.

Aquapark Gelina Village Korfu

Hydropolis na Korfu

Na řeckém ostrově Korfu, konkrétně v jeho severní části na okraji letoviska Acharavi, najdeme vyhlášený aquapark, jehož název jednoznačně koresponduje s oblastí, v níž se nachází – Hydropolis. Je v něm například pět dlouhých, zcela rozdílných tobogánů hned vedle sebe. To znamená, že když vyběhneme schody, můžeme si nahoře vybrat, do které „roury“ skočíme. O kus dál samozřejmě nechybí ani pověstný a pro mnohé i dosti děsivý tobogán ve tvaru trychtýře. Jestliže se ubytujete v sousedním, pětihvězdičkovém hotelu Gelina Village Resort & Spa, budete mít pětkrát týdně vstup do Hydropolisu zdarma. A to se vyplatí!

Aquapark Skanes Family Tunisko

Skanes Family v Tunisku

Pokud vás láká Tunisko, není co řešit. Název hotelu Skanes Family Resort & Aquapark zcela jasně vypovídá o tom, že v areálu nenajdete jenom obyčejný bazén. Jsou zde k dispozici dokonce hned dva pěkné venkovní bazény (jeden se skluzavkami a tobogány) a také bazén pro děti. Součástí hotelu, který leží přibližně pět kilometrů od centra Monastiru, je rovněž vnitřní bazén. Naše fotografie dokazuje, že se tam rozhodně nebudete nudit. A navíc – vstup na tobogány neplatíte zvlášť, je totiž zahrnut v ceně pobytu.

Aquapark Titanic Beach Hurghada Egypt

Titanic Beach v Egyptě

A co třeba Egypt? I ten se může pochlubit několika originálními aquaparky… Především pro rodiny s dětmi je ideální hotel Titanic Beach & Aquapark. Nachází se 17 kilometrů od centra Hurghady a jeho součástí je několik bazénů o celkové rozloze 6000 metrů čtverečních a také bazén pro děti, přičemž lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma. A co je zcela zásadní – najdeme zde i aquapark, do kterého je – pro hotelové hosty – vstup zdarma, a to denně od 10 do 18 hodin.

Aquapark Sentido Kahramana Park Egypt

Blue Club Calimera Habiba v Egyptě

Pokud toužíte po klidnější dovolené, máme pro vás ještě jeden „egyptský tip“. V udržované zahradě, přibližně 23 kilometrů od městečka Marsa Alam, leží velmi sympatický a rozlehlý hotel nazvaný Blue Club Calimera Habiba Resort & Aquapark. V jeho těsné blízkosti se nalézá velký aquapark, a to v areálu Sentido Kahramana Park, který klienti mohou využívat zdarma. Stejně tak jako několik pěkných hotelových bazénů včetně bazénu pro děti.

Aquapark Sentido Kahramana Park v Egyptě