Španělsko láká a vábí divokými býčími zápasy či temperamentním tancem flamenco. Ovšem teď tam mají další unikát – je jím chameleonská zmrzlina!

Vymyslel ji bývalý španělský profesor fyziky Manuel Linares. Tomu se v původním zaměstnání moc nedařilo, a tak hledal profesi, která by ho více bavila. Coby velký milovník zmrzliny se nakonec rekvalifikoval na jejího výrobce a pozitivní výsledek se brzy dostavil. Dlužno dodat, že Manuel Linares uspěl díky tomu, že dokázal zúročit své předchozí vědecké znalosti a zkušenosti. Za pomoci několika kolegů vytvořil neobvyklou zmrzlinu, která změní barvu v závislosti na změnách teploty a kyselého prostředí v lidských ústech.

Xameleón

Změny barev urychluje elixír lásky

Zmrzlina je vyrobena z ovoce a dalších přírodních ingrediencí, chutná jako tutti-frutti. Kopečky nabrané do kornoutku jsou však stříkány tekutinou, kterou Manuel Linares nazývá „elixír lásky“. Tento speciální roztok urychluje proces změny barvy, která začíná jako brčálově modrá, ale během konzumace se její barva mění přes růžovou až k fialové. Zmrzlina dostala příznačný název Xamaleón. Takže hurá do Španělska!