Celý rok se těšíte na to, jak se budete na dovolené válet a užívat si jako prasátka v žitě? Co takhle si s opravdovými mořskými prasaty zaplavat? Tuhle možnost nabízejí Bahamy – a je to hit!

Bahamské ostrovy leží jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří 30 větších, 700 menších (nazývaných dle velikosti cays nebo keys) a cca 2400 korálových ostrovů.

Big Major Cay

Jak se čuníci ocitli na ostrově?

Součástí Baham je i Exuma s více než 360 ostrovy. Dostanete se tam za 40 minut leteckyNassau, což je hlavní město Baham, nebo romanticky – lodí. Chrochtající prasátka vás přivítají na neobydleném ostrově Big Major Cay, jemuž se přezdívá Prasečí pláž. Roztomilých čuníků zde žije okolo pětatřiceti. Existuje několik legend, jak se tito tvorové dostali na exotický ostrov a proč vůbec začali plavat… První možností je, že je tady vysadili námořníci, aby se pak vrátili a snědli je. Jenomže se nikdy nevrátili a prasata přežila na odpadcích z projíždějících lodí. Druhá verze se opírá o domněnku, že se prasata zachránila ze ztroskotané lodi a že se jim povedlo doplavat na břeh.

Prasečí pláž

Kvůli jídlu udělají cokoliv

Místní ovšem říkají, že se prasata na ostrově jednoduše přemnožila a začala smrdět. Tak se prostě rozhodli, že najdou neobydlený ostrov, kterých tam je hojně, a že je tam odloží a budou je jezdit krmit. To se také stalo – prasátka si zvykla, že lodě vozí jídlo, tudíž se rychle z vnitrozemí ostrova přemístila na pláž. Zprvu čekala na břehu, pak na mělčině, až začala nedočkavě plavat přímo k lodím… Agentury se mohou přetrhnout, aby k chráněným čuníkům přivezly co nejvíce turistů. Za kus žvance udělají cokoliv. Jedno dokonce reaguje na povel „sedni“, ovšem když v ruce držíte dobrotu. A většina nepohrdne ani americkou coca-colou! Také si toužíte s nimi zaplavat?

Prasata pijí kolu Bahamy

Foto – Markéta Schusterová