V Česku jsme běžně zvyklí především na psy a kočky, na menších městech také na koně, krávy, kozy a ovce. Zato delfíny, lachtany a exotické papoušky zná většina z nás pouze z filmů. To se však dá hravě napravit.

Plánujete ještě letos na poslední chvíli, anebo až na příští rok dovolenou v zahraničí? Pokud ano a váháte, kam se vydat, a přitom máte slabost pro zvířata, zkuste Mallorku. Zdejší delfinárium Marineland si stoprocentně zamilujete. A máte-li děti, není co řešit!

Santa Ponsa Mallorca

Dovolená na Mallorce je skvělou volbou

Nejoblíbenější turistická destinace Mallorca láká každým rokem stále více cizinců. Není divu – největší z Baleárských ostrovů je přímo ideálním místem, kde strávit dovolenou. Ať už si vyberete kterékoliv z letovisek, určitě nebudete litovat. Například na jihozápadě ostrova najdeme populární letovisko Santa Ponsa. Svým návštěvníkům nabízí dlouhou pláž s pozvolným přístupem do moře, která je vhodná pro rodiny s dětmi, dále také plejádu vodních sportů, spoustu kaváren a restaurací, několik golfových hřišť a hlavně výborné hotely.

Pláž na Santa Ponsa

Kromě slunění na pláži si můžete udělat výlet

Jedním z nich je příjemný hotelový komplex Fergus Style Cala Blanca Suites s českým animačním programem pro děti. Santa Ponsa je navíc skvělým výchozím bodem, jestliže budete chtít jet na výlet. Pokud cestujete s ratolestmi, vřele doporučujeme vyrazit do nedalekého rozsáhlého aquaparku Western Water Park s mnoha skluzavkami a tobogány. Navštívit můžete i zmíněné delfinárium Marineland, jež patří mezi největší v Evropě. Čeká vás show, cvičení s delfíny, lachtany i papoušky a velká akvária se spoustou mořských živočichů všech možných druhů a velikostí. Nechybějí ani tučňáci!

Marineland Mallorca

Jak to v Marinelandu chodí?

Show s delfíny se zde koná každý den v 11:45 a v 15:45. Jestliže preferujete lachtany, jejich vystoupení můžete navštívit denně v 11:30 a v 15:30. Nejaktivnější jsou papoušci – ti si před vámi zadovádějí v 10:20, ve 13:00 a v 16:30. A co všechno tato cvičená zvířata umějí? Delfíni a lachtani předvedou neuvěřitelné kousky – například hru se svými trenéry, jízdu na surfu či projížďku člunem s vybraným dětským návštěvníkem. Novinkou je i speciální setkání s delfíny, které si můžete objednat zvlášť a kterého se smí zúčastnit děti od sedmi let. Oblíbená je rovněž papouščí show, kdy vám tito tropičtí krasavci ukážou jízdu na kole, bruslení, počítání, a zvládnou dokonce i řídit džíp! K Marinelandu patří také pláž, kde se můžete vykoupat a odpočívat.

Lachtani Marineland

Vstupné činí 24 € pro dospělé včetně seniorů, za dítko vysoké 90 až 110 centimetrů zaplatíte 10 € a za dítě do 140 centimetrů 14 . Více informací o výletu do Marinelandu se dozvíte na každém hotelu, vydat se tam samozřejmě můžete i na vlastní pěst. Otevřeno je denně – od začátku dubna až do konce října – od 9:30 do 17:30.

Papouščí show Marineland