Guvernér Luxoru Tarek Saad Edine oznámil novinku, která by mohla v budoucnu turistům ulehčit poznávání egyptských krás. Oblíbené rudomořské turistické letovisko Marsa Alam se přidruží k městu Luxor. Co to v praxi znamená? Letovisko Marsa Alam se propojí s Luxorem dálnicí a spojení mezi odpočinkovým rájem a historickým klenotem bude výrazně jednodušší, než je tomu nyní.

V jednání je také železnice

Mezi městy Luxor a Marsa Alam postaví dost možná nejen dálnici, ale údajně snad i železnici. Egyptská vláda tuto možnost v danou chvíli projednává. TravelPortal.cz o tom informovala vedoucí PR oddělení egyptského turistické úřadu pro ČR Vlasta Holéciová.

„Integrací turistického letoviska Marsa Alam do gubernie Luxor se zvyšuje šance na rozvoj cestovního ruchu a vyšší návštěvnosti obou míst,“ prohlásil guvernér s tím, že cílem tohoto kroku je vytvořit trvalé spojení kulturní a historické turistiky v Luxoru a pobřežního cestovního ruchu v Marsa Alam.

Luxor

Díky letišti výrazně stoupl počet turistů

Luxor, ve starověku známý jako Théby, je často nazýván „největším muzeem světa pod otevřeným nebem“ a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Mezi návštěvníky je oblíbený pro své starobylé památky a chrámy.

Marsa Alam, dříve malá rybářská vesnička, je dnes jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. K turistickému rozvoji města přispělo především vybudování mezinárodního letiště v roce 2003. Cestovní kanceláře začaly městečko poměrně záhy využívat jako ideální odpočinkovou destinaci pro své klienty. Pro ty je právě návštěva Luxoru zajímavým kulturním obohacením jejich dovolené.

Marsa Alam pobřeží