Guvernér Luxoru Tarek Saad Edine oznámil novinku, která by mohla v budoucnu turistům ulehčit poznávání egyptských krás. Oblíbené rudomořské turistické letovisko Marsa Alam se přidruží k městu Luxor. Co to v praxi znamená? Marsa Alam se propojí s Luxorem dálnicí a spojení mezi odpočinkovým rájem a historickým klenotem bude výrazně jednodušší, než je tomu nyní.

V jednání je také železnice

Mezi městy Luxor a Marsa Alam postaví dost možná nejen dálnici, ale údajně snad i železnici. Egyptská vláda tuto možnost v danou chvíli projednává. TravelPortal.cz o tom informovala vedoucí PR oddělení egyptského turistické úřadu pro ČR Vlasta Holéciová.

„Integrací turistického letoviska Marsa Alam do gubernie Luxor se zvyšuje šance na rozvoj cestovního ruchu a vyšší návštěvnosti obou míst,“ prohlásil guvernér s tím, že cílem tohoto kroku je vytvořit trvalé spojení kulturní a historické turistiky v Luxoru a pobřežního cestovního ruchu v Marsa Alam.

Luxor

Díky letišti výrazně stoupl počet turistů

Luxor, ve starověku známý jako Théby, je často nazýván „největším muzeem světa pod otevřeným nebem“ a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Mezi návštěvníky je oblíbený pro své starobylé památky a chrámy.

Marsa Alam, dříve malá rybářská vesnička, je dnes jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. K turistickému rozvoji města přispělo především vybudování mezinárodního letiště v roce 2003. Cestovní kanceláře začaly městečko poměrně záhy využívat jako ideální odpočinkovou destinaci pro své klienty. Pro ty je právě návštěva Luxoru zajímavým kulturním obohacením jejich dovolené.

Marsa Alam pobřeží

Write A Comment