Druhé největší španělské město Barcelona je skvělým párty místem, kam se stahují turisté z celého světa. Většinou ti mladší. Důvodů je hned několik. Které to jsou?

Opilci mají výdrž

V katalánské metropoli se totiž nikdy nespí! I když je zde mnoho nádherných památek, které stojí za to vidět, omladina se zajímá hlavně o alkohol a drogy. Pokud zvažujete návštěvu tohoto téměř třímilionového města, naspěte hodiny dopředu. Do půlnoci vám pod okny budou řvát děti a od půlnoci až do ranních hodin opilci. Nebo si jednoduše najměte pokoj mimo centrum a za památkami dojíždějte.

Barceloneta Barcelona

Přivítají vás obézní důchodkyně nahoře bez

Co stojí určitě za zmínku, je místní veřejná pláž. Již z dálky vás bude pohled na přeplněné pobřeží děsit, nicméně není to tak horké, jak se zdá. Místní se chodí koupat až dlouho po poledni, takže místo určitě najdete. Budete velmi překvapeni, jak je moře čisté. Jestliže se vám nelíbí nahota, raději si zavažte oči. Ženy bez rozdílu věku i váhy se zde opalují nahoře bez.

Pláž Barcelona

Když si pak ovšem jdete koupit vodu do nedalekého marketu – pozor! Většinou nějaký Pákistánec nebo Turek sedí přísně za kasou. Logicky, když jdete z pláže a venku je na padnutí, máte na sobě jen plavky. Maximálně jste omotaní nějakým šálem. Muslimové (ne všichni) to neradi vidí a jsou schopni vás nechat zemřít žízní a vykázat z obchodu!

Park Guell Barcelona

Plechovku koupíte načerno

Po setmění postávají muži na chodníku a nabízejí ke koupi buď pivo, nebo drogy. Proč plechovku piva? Jednoduché. Jestli nechcete vysedávat v restauraci nebo v uzavřeném klubu a raději toužíte využít terasy hotelu, budete za tyhle pouliční obchodníky vděční. I když mají všechny markety ještě otevřeno, nikdo vám po 23. hodině neprodá ani kapku alkoholu. Obchodníci by se tak vystavili pokutě až 60.000 €.

Restaurace Barcelona

Rada na závěr:

Kromě klasických rad ohledně kapsářů, kteří číhají pořád a všude, máme jednu turistickou. Každý, kdo vkročí na půdu Barcelony, musí vidět chrám Sagrada Família (chrám Svaté rodiny). Kupte si lístky předem na internetu! Fronta je totiž nekonečná a vyčerpávající.

Sagrada Família Barcelona