Ač tomu ještě před pár lety nic výrazně nenapovídalo, Vietnam slaví mezi turisty z celého světa velký úspěch. Jasným důkazem jsou i skvělé prodeje národní měny zvané dong. Ty se za uplynulé tři roky znásobily čtyřikrát. Vyplývá to ze studie britské pošty Post Office, u které si Britové často vyměňují peníze na cesty.

Jde to i bez fotbalu!

Vietnamský dong je podle Post Office jednou z nejrychleji rostoucích měn v její nabídce. Napomáhají tomu výhodné cenové balíčky dovolených ve Vietnamu v podání cestovních kanceláří a také silná libra. Ohledně silné měny mohou Češi Britům pouze tiše závidět. Pro Čechy je totiž kvůli intervencím ČNB letos v porovnání s předchozími roky draho skoro všude.

Vietnamský dong

Ve světě v letošním roce taktéž vzrostla poptávka po brazilských realech, a to hned o 215 procent. Jenomže v tomto případě je zcela jasné, že nejde o dlouhodobý trend, ale o vliv fotbalového šampionátu, který se letos konal v této jihoamerické zemi. Naproti tomu prodeje vietnamského dongu vzrostly jen oproti loňskému létu o třetinu, aniž by k tomu byl nějaký podobný důvod jako v případě Brazílie.

Vzrůstu popularity Vietnamu jako turistické destinace si samozřejmě všímají i cestovní kanceláře. Lidé rádi navštěvují nejen malebné pláže, ale také města – mezi nejpopulárnější patří Hanoj, Ho Či Minovo Město a Hoi An.

Vietnamský obchodník

Ceny jsou příznivější než v Thajsku

Vietnam je mezi turisty oblíbený z mnoha důvodů. V letoviscích, jako je například Nha Trangpotkáme výrazně méně turistů než v nedalekém Thajsku. Vietnam umožňuje turistům návštěvu mnoha míst, kde se doslova zastavil čas. Prastaré chrámy, velké vodopády i terasovitá pole – to vše se nabízí těm, kteří nezůstanou pouze na plážích. A ceny? Oproti Thajsku jsou rozhodně příznivější.

Nha Trang Vietnam

„Lidé jezdící na dovolenou se chovají stále rozumněji a na své cesty se doma mnohem lépe připravují pomocí nejrůznějších průvodců a internetu. To samé platí i pro výměnu peněz a vyhledávání nejrůznějších výhodných cenových nabídek. A které město letos na podzim zaplaví britští turisté? Podle všeho to bude Budapešť, a to kvůli výhodnému kurzu libry vůči forintu,“ předpověděl Andrew Brown z Post Office.

Pole Vietnam