Island ležící v severní části Atlantského oceánu přitahuje především díky krásám přírody turisty z celého světa. Ovšem tato země má i jedno z nejzvláštnějších muzeí světa – muzeum penisů!

Tři stovky údů na jednom místě

To se nachází přímo v hlavním městě ostrova Island – v Reykjavíku. Jeho zakladatel, Sigurdur Hjartarson, si zkrátka před lety řekl, že by bylo dobré vytvořit jakousi archu pohlavních údů všech živočišných druhů. A tak vzniklo v roce 1997 toto neobvyklé muzeum penisů. To v současné době čítá na 300 exponátů od téměř stovky druhů zvířat a nadále se rozrůstá.

Muzeum penisů Island

Jaké exponáty muzeum penisů ukrývá?

Tak kupříkladu na 50 penisů patří velrybám, asi 30 tuleňům a přes 100 dalších nejrůznějším druhům savců (např. myším, slonům, skopcům) atd. Největším exemplářem ve sbírce je 170 centimetrů dlouhá část penisu plejtváka obrovského, nejmenším je naopak dvoumilimetrový úd křečka. „Falolog“ své exponáty získal mimo jiné od islandských rybářů a lovců tuleňů, velrybí penisy pocházejí z velryb, které byly mrtvé vyvrženy na břehy ostrova. Před třemi lety majitel muzea získal i první lidský penis, ale ve špatném stavu. Pátrá proto po dalším lidském orgánu, kterým by sbírku doplnil.

Některé orgány jsou neviditelné

Dlužno dodat, že návštěvníci (které ze šedesáti procent tvoří ženy!) mohou obdivovat i pohlavní údy mytologických tvorů – islandských elfů a trollů. Kde je majitel muzea získal a jak vypadají? To nikdo netuší, neboť jsou tito tvorové (a tedy i jejich pyje) neviditelní…