Isla del Coco alias Kokosový ostrov najdete v Pacifickém oceánu, jeho rozloha činí 2.385 hektarů. Nikdy nebyl trvale osídlen, zato se traduje, že je plný pokladů!

Byl objeven někdy kolem roku 1526 a v jeho jeskyních se mají skrývat minimálně tři pirátské poklady – šperky, mince, pruty z drahých kovů, různé církevní a další vzácnosti, které ukořistili na svých loupežných výpravách nechvalně proslulí pirátští kapitáni Edward Davis nebo Benito Bonito. Největším zázrakem, který ostrov střeží, ovšem má být zlatý poklad Limy.

Kam se jen to bohatství podělo?

Jde o bohatství, jež v Peru nashromáždili španělští dobyvatelé. Chtěli ho na lodi Mary Dear převézt do Mexika, které bylo v té době pod španělskou nadvládou. V podpalubí lodi bylo uloženo mnoho desítek truhel se šperky, více než dvě stovky zdobených mečů, množství diamantů, stovky zlatých kalichů, zlatých i stříbrných cihel a zlatá socha Panny Marie v nadživotní velikosti. Do Mexika se nic z toho nikdy nedostalo, vše prý dodnes leží právě na Kokosovém ostrově. Ten se nachází přibližně 550 kilometrů od pobřeží Kostariky.

Všichni zatím pátrají marně

Za posledních 100 let se na Isla del Coco vypravilo asi 300 expedic. Žádná z nich ale nic nenašla. Posledním hledačem pokladu je Brit Mike Munroe, který se svým týmem na ostrově pátrá od roku 2010. Nechcete také zkusit své štěstí?