Jezdíte rádi do Tuniska? Tak počítejte s tím, že příští návštěva tohoto přímořského severoafrického státu se vám lehce prodraží. Naštěstí jen o necelé čtyři stovky. Proč? Jedná se i odletovou taxu. Tady jsou podrobnosti!

Odletovou taxu zaplatíte i na ostrově Djerba

Po svržení mnohaletého vládce Zína Abidína bin Alího v roce 2011 zavládla v Tunisku ekonomická nestabilita, kterou je potřeba neodkladně řešit. A tak byla v souladu s článkem 36 dodatku finančního zákona č.54-2014 zavedena nová daň týkající se turistů (včetně dětí zapsaných v pase rodičů), kteří po 1. říjnu vstoupí do země. Cizinci opouštějící Tunisko nebo ostrov Djerba budou muset zaplatit tzv. odletovou taxu v hodnotě 30 tuniských dinárů.

Každopádně turisté se nemusejí stresovat s tím, kde a jakým způsobem mají taxu uhradit. Vše potřebné se včas dozvědí od svých delegátů. Mimo jiné i to, že kolek bude možné zakoupit v hotelích, v cestovních kancelářích, na finančních úřadech, na celnicích, v bankách a prodejnách tabáku. Aby při odjezdu nevznikaly fronty, cestujícím se doporučuje pořídit si kolek již při příjezdu nebo během pobytu.