Nesmrtelné písně legendární švédské skupiny ABBA známe už přes čtyřicet let. Není divu, že slavná čtveřice má ve Stockholmu svoje muzeum. A to opravdu stojí za vidění! Tím spíš, že se v Praze chystá muzikál, kde zazní její největší hity. Mezi ně se řadí například The Winner Takes It All, Waterloo, Mamma Mia, Dancing Queen či Fernando.

Najdete tam vše podstatné

Budova je koncipovaná tak, že nikdy nestojíte ve frontě. Děti do sedmi let mají vstup zdarma. Na prohlídku se můžete vydat i s průvodcem, skupiny jsou maximálně po deseti lidech.

gramofonové desky a ocenění

Muzeum ve Stockholmu pokrývá historii kapely ABBA od skromných začátků přes vydání průlomové desky Waterloo až po její rozpad.

Mixážní pult skupiny ABBA

České celebrity obdivovaly kostýmy

Návštěvníci si mohou prohlédnout exponáty, které ilustrují hudbu, texty i pódiové oblečení švédské čtyřky. Originální kostýmy skupiny ABBA si v muzeu na vlastní oči prohlédli rovněž protagonisté připravované české verze muzikálu Mamma Mia! – Jitka Asterová a Roman Vojtek. Oba se nám svěřili, že na ABBĚ „ujížděli“ v dobách její největší slávy. A teď, když se připravují na podzimní premiéru muzikálu, situace se u nich opakuje.

Jitka Asterová a Roman Vojtek

Muzeum skupiny ABBA

Kontakt:

Djurgårdsvägen 68

115 21 Stockholm, Švédsko

www.abbathemuseum.com

Zkušebna skupiny ABBA

Otevírací doba:

Pondělí a úterý: 10:00 – 18:00

Středa až pátek: 10:00 – 20:00

Sobota a neděle: 10:00 – 18:00

Vstupné: 195 švédských korun (cca 600 Kč)

ABBA