Novinka v podobě speciálně tvarovaného podpůrného polštáře s názvem NapAnywhere by měla pomoci cestovatelům usnout takřka kdekoliv, kde potřebují. Problém s padající hlavou totiž řeší často nejen v čekárnách na letištích a v letadlech, ale i ve vlacích, autobusech a autech.

Nedílnou součástí je popruh

Polštář NapAnywhere má tvar disku. Je lehce přenosný a pěnová struktura umožňuje jeho rozměry značně zmenšit zkroucením. Cestovatel mířící například na dovolenou u moře si jej umístí mezi rameno a hlavu, což je nejčastější pozice, v níž lidé v dopravních prostředcích spí.

K polštáři patří i speciální popruh, který má uživatel diagonálně přes svůj hrudník. Ten zajišťuje, že se polštář udrží na místě, i když člověk tvrdě usne. Části polštáře navíc mohou být ručně upraveny tak, aby poskytly speciální podporu obličeji, bradě a krční páteři. Jakmile je polštář upevněn, člověk si už pouze nastaví jeho sklon.

polštář s popruhem NapAnywhere

NapAnywhere stojí třináct stovek

Produkt je podle tvůrců vyroben z pevného, ale přesto ohebného endoskeletu. Ten je naplněný příjemnou pěnovou vycpávkou a je obalený vysoce kvalitní textilií. Pokud jste zvyklí na tradiční cestovní polštář ve tvaru písmene U, měl by být NapAnywhere velkým krokem kupředu. Zejména pak pro ty, kteří měli z obepnutého krku klaustrofobický pocit.

Polštář NapAnywhere stojí 59 dolarů, tedy asi 1270 korun. Jeho autorem je lékař a vědec specializující se na anatomii lidského těla Ravi Shamaiengar, který sídlí v americké Virginii. Do tvorby polštáře se pustil z toho důvodu, že mu spaní v dopravních prostředcích činilo velké obtíže kvůli zranění, jež si přivodil sportem. Žádný z polštářů dostupných na trhu mu nebyl schopen poskytnout dostatečnou podporu hlavy, kterou jeho tělo potřebovalo, a tak vykoumal vlastní.

polštář NapAnywhere