Návštěvníci nejvyšší budovy světa, dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa, si mohou nyní dopřát ještě o něco výjimečnější výhled. Ve výšce 555 metrů nad zemí totiž otevřeli nejvýše položené vyhlídkové podlaží na světě.

Je výhodné zamluvit si vstupenky předem

Turisté, kteří navštíví 828 metrů vysokou budovu, si mohou zaplatit výjezd výtahem do 148. patra, kde se nachází nová vyhlídka. Aby se tam však dostali, musí nejdříve změnit výtahy ve 125. patře. Guinnessova kniha rekordů již této atrakci přiznala titul Nejvýše položené vyhlídkové podlaží světa.

Burdž Chalífa Dubaj

Doposud mohla veřejnost vyjet pouze na vyhlídku ve 124. patře. Této možnosti využilo v roce 2013 bezmála 1,9 milionu osob. Jenže jak už to tak bývá, lepší výhled stojí více peněz. Jestliže si vstupenky objednáte v předstihu, zaplatíte 2.350 korun. Pokud byste však chtěli na vyhlídku a neměli lístek zarezervovaný, vaše peněženka se ztenčí v přepočtu o 2.940 korun.

Jak se vlastně vyhlídkové podlaží jmenuje?

Vyhlídkové patro nese příznačný název At the Top. Návštěvníci si mohou za 470 korun zapůjčit audio zařízení, které jim během návštěvy „rozhledny“ prozradí více o příběhu stavby tohoto architektonického giganta. V češtině si výklad však zatím neposlechnete. Mezi dostupné jazyky se řadí angličtina, němčina, francouzština, španělština a ruština.

vyhlídkové podlaží Burdž Chalífa

Děti zabaví speciální nahrávka

Pokud byste se na vyhlídku rozhodli vyrazit se svými ratolestmi, tak pro děti ve věku osm až 12 let mají její provozovatelé připraveny speciální dětskou audio nahrávku, která by měla zajistit, že bude prohlídka bavit i je.

Budování mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji započalo v září roku 2004. Objekt si drží také tituly týkající se nejvýše položené restaurace, nočního klubu či kancelářského prostoru. Po sérii zpoždění byla budova, která je obklopená 27 akry krásných zahrad, dokončena 4. ledna 2010.

mrakodrap Dubaj