Kolem rakouského jezera Millstättersee se nachází bezpočet kvalitních sjezdovek. Areál je díky vodní ploše uprostřed často nazýván kolotočem. Za světla si můžete užívat ve výšinách a večer relaxovat v teplém bazénu s nějakou z korutanských pochutin na talíři.

Aktivní den je ideální zahájit už v sedm hodin ráno, kdy začíná stoupat první lanovka ze Spittal an der Drau do výšky přes 2.000 metrů nad mořem. Ohledně časného vstávání neváhejte dvakrát, protože se doopravdy vyplatí. Na vrcholku Goldecku, korutanského lyžařského centra numero uno, se lze pokochat tím, jak se ranní sluneční paprsky rozlévají po běloskvoucích svazích. Až dolů k jezeru Millstättersee si mohou lyžaři užít čerstvě upravený manšestr jako první.

Goldeck Korutany

Nejčastější snídaní je frigga

Jaké by to však bylo ráno bez pořádně hutné horské snídaně? Hosty, kteří se přiblíží k chatě Krendlman, přivítá příjemná vůně pečeného špeku, jež se mísí s čerstvým zimním povětřím. Hostinská tam pravidelně smaží špek s kořeněným sýrem. Spolu s míchanými vajíčky připravuje tradiční korutanskou friggu na posilněnou pro všechna ranní ptáčata. A po jídle je čas na lyžování.

Kolem jezera Millstättersee si mohou turisté na jeden skipas projet neskutečných 31 lyžařských středisek a více než 1.100 kilometrů sjezdovek. V srdci Korutan, přibližně 30 minut autem od břehů Millstättersee, se nacházejí nejkrásnější svahy celé oblasti. Kromě Goldecku také Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Turracher Höhe, Nassfeld či Mölltalerský ledovec.

Millstättersee

Lehátka svádějí k odpočinku

Od 19. listopadu do 31. prosince jsou pro všechny návštěvníky oblasti kolem jezera Millstättersee připravena pohodlná lehátka a lavičky, které užijete nejen po celodenním lyžování. A předvánoční období je zde obzvlášť krásné. K návštěvě totiž zvou nejen idylické vánoční trhy v Radentheinu a Spittalu an der Drau.

Na plovoucí vánoční terase na Kap 4613 v Millstattu, mezi nesčetnými vánočními stromečky, je připraveno příjemné pohoštění: horký mošt, vánoční klobása, pečené kaštany a obložený talíř. Romantickou atmosféru dotvářejí ohně, vůně jehličí a kořeněné svařené víno.

Badehaus Korutany

Ohřát se můžete v tepidáriu

Jestliže jste přece jen podcenili oblečení a potřebujete se trochu prohřát, čeká na vás teplá voda v lázních přímo na břehu jezera Millstättersee. Ukrývají se zde čtyři sauny, tepidarium (římské lázně) i solná pára. Po saunování můžete tělo zklidnit ve venkovním šedesátimetrovém bazénu Infinity, jehož hrana dokonale splývá s okolní malebnou krajinou.