Bavíte se svým protějškem čím dál tím častěji o možnosti založení rodiny? Nebo je vám teprve 18 a mírně se děsíte toho, že nestihnete navštívit mnoho zajímavých míst předtím, než se usadíte? No, to pravděpodobně nestihnete i tak, ale podívejme se společně alespoň na 7 míst, která mají výrazně větší kouzlo bez dětí.

1/ Ostrov Jura, Skotsko

Drsná krása Skotska ve Velké Británii, konkrétně jednoho z ostrovů Vnitřních Hebrid, se vychutná nejlépe se sklenkou místní whisky. Ostrov Jura obývá jen asi 200 lidí, avšak až pět tisíc kusů vysoké zvěře. Jeden obchod, jeden hotel, jeden kostel a dvě místa, kde se dá najíst – pokud chcete někde užívat autentické lokální kultury, Jura je skvělou volbou. A každé září se zde navíc koná vyhlášený hudební festival.

ostrov Jura Skotsko

2/ Hidden Beach Resort, Mayská riviéra, Mexiko

Obvykle nedoporučujeme konkrétní hotel, ale toto je výjimečný případ. Jde totiž o velmi dobře ukrytý nudistický resort, který leží v samém srdci Mayské riviéry mezi věhlasným letoviskem Cancún a méně známým, ale o to malebnějším městečkem Tulum. Pobyt v hotelu Hidden Beach Resort je pouze pro plnoleté. Neodehrávají se v něm žádné nepřístojnosti, je však striktně nudistický. Čtyři desítky luxusních apartmá nejsou ovšem z levného kraje. Za noc ve dvou zde dáte minimálně 8.500 korun.

Hidden Beach Resort

3/ Maledivy

Daleko od civilizace a v naprostém soukromí. Maledivy (i na úvodním snímku) nabízejí zamilovaným to nejromantičtější možné prostředí vůbec. Ano, můžete zde na rozdíl od nudistického resortu pobývat se svým potomkem, ale připravíte se tím o většinu krás, jež toto místo nabízí. Na 1.190 korálových ostrovů obklíčených korálovými útesy tvoří světový unikát, který láká turisty na akvamarínově průzračné vody, prvotřídní šnorchlování či rybaření. Mořský bungalov s průhledným dnem, skrz které můžete pozorovat podmořský život, je sice trochu snobárnou, ale jednou za život by to měl zažít každý nadšenec do cestování.

Maledivy

4/ Disney World, Orlando, Florida

Ne, neblouzníme. Za branami Disney Worldu ve floridském Orlandu jistě najdete nejvyšší koncentraci rodin s dětmi vůbec, pravdou ale zůstává, že se v areálu neukrývá pouze rodinná zábava, z níž by se zamilovaný pár unudil. Naopak. Velké množství zážitků je orientováno čistě na dospělé, zejména na ty šťastně zamilované. Noční život je zde rušnější, než by se mohlo zdát.

Disney World Orlando

5/ Nový Zéland

Nový Zéland upoutal velké množství Čechů, avšak jednu věc změnit nelze – vzdálenost. A ta, dělící Českou republiku a Nový Zéland, je opravdu obrovská. Cesta vám obvykle i s mezipřistáními zabere nejméně den a půl. Pro malé dítě není tak dlouhá cesta ani trochu ideální, a tak jistě nezaškodí, když Nový Zéland navštívíte co nejdříve a bez ratolestí. A jaká jsou hlavní lákadla? Výhled ze Sky Tower v Aucklandu, trek či plavba po oblasti Bay of Islands a sledování tučňáků u města Oamaru. A pokud jste dobrodruzi, možná byste mohli zkusit zdejší skvělý rafting či bungee jumping z mostu Kawarau.

Kawarau Nový Zéland

6/ San Ignacio, Belize

Středoamerické Belize je jednou z nejvýjimečnějších destinací světa co do kombinace nedotčené přírody, skvělého potápění, mayské historie a chutného jídla. Je poměrně bezpečná; určitě budete mít lepší pocit, když si západní část země projedete v klidu sami. Zdejší mayské památky ukryté v džungli, kde si cestu můžete prosekávat mačetou, jsou zážitkem na celý život. A když celý den zasvěcený poznávání oblasti navíc spláchnete zdejším výborným pivem Belikin, budete myšlenkami jen v Belize. A rurální San Ignacio je skvělým odrazovým můstkem pro dobrodružné výpravy do okolí.

Belize

7/ Napa Valley, Kalifornie

Vinařské centrum USA se od toho evropského značně liší. Chardonnay, Merlot či Pinot noir můžete ochutnávat ve více než 400 vinařstvích, které se v tomto údolí v Kalifornii nacházejí. Není vůbec špatný nápad půjčit si kolo a mezi vinařstvími jezdit na kole. Jinak na vás totiž čeká spousta chození. Na tom by nebylo nic špatného, ale musíte si přece nechat nějakou energii na samotné prohlídky vinic a degustace. A jak asi sami tušíte, ty si užijete přece jen o něco lépe bez přítomnosti dětí…

Napa Valley