V Česku si na americké svátky moc nepotrpíme, ale nutno podotknout, že Halloween nebo-li Svátek všech svatých získává na oblibě každým rokem. Bohužel ne kvůli dětem, ale dospělí si také rádi hrají! V pátek a v sobotu se nacpou do různých masek a opíjejí se do bezvědomí. Někdo si dá tu práci, že vydlabe dýni, což je jeden ze symbolů strašidelné tradice, ale jinak to není nic moc svátek pro nás.

Halloween v Americe

Bez sladkostí se dostanete do problémů

Zato v Kanadě a USA se v převlecích a výzdobě domů a oken doslova předhánějí. Tak, jako o Vánocích soutěží ulice o nejhezčí vánoční výzdobu, letos koncem října to někteří nadšenci vzali rovněž z gruntu.

Výzdoba Halloween USA

Smrtky, kostry i zkrvavené hlavy na vás koukají ze všech stran. Obchody jsou narvané k prasknutí všemožnými dobrůtkami pro děti, které chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ právě o sladkosti.

Výzdoba Halloween 2014 USA

V opačném případě je při této příležitosti typické pomalovávání automobilů a dveří, zubní pasta na dveřích apod. Zkrátka samé téměř neškodné naschvály!

Halloween USA

Ani Praha letos nezůstane pozadu

I v Praze se koná spousta akcí s podtitulem Halloween 2014. Halloween po česku je název sportovně-sváteční akce. Večerní orientační závod na Dopravním hřišti u Hvězdy se bude konat ve středu 5. listopadu od 16 hodin a je určen pro nebojácné závodníky ve věku od 12 do 18 let.

Dýně Halloween 2014

Dia de los Muertos jsou tradiční oslavy každoročně probíhající po celém Mexiku; své příznivce si našly i u nás. Hispánská kultura zavítá do Stromovky již dnes (pátek 31. října) po 21. hodině.

pes Halloween USA

Další akce v rámci svátku Halloween 2014 v Praze:

Halloween na Ovocném trhu začíná strašidelným průvodem zítra (sobota 1. listopadu) v 17 hodin.

Halloween vol.2 – Party v Retro Music Hall se odehraje také v sobotu.

Finková a Pártlová Sněhová královna

Popisek: Zpěvačky Linda Finková a Martina Pártlová se takto líčí téměř denně nikoliv kvůli oslavám smrti a svatých, ale kvůli muzikálu Sněhová královna, který uvádí divadlo Hybernia.

Foto – Kristýna Léblová