K nejnavštěvovanějším atrakcím Filipín patří zcela jistě Chocolate Hills neboli Čokoládové kopce. Najdeme je v centrální části – na ostrově Bohol, 55 kilometrů od města Tagbilara, v okolí měst Carmen, Batuan a Sagbayan.

Na 1700 kopců se rozprostírá na ploše zhruba 50 kilometrů čtverečních. Nejsou přitom nijak zvlášť velké, v průměru dosahují výšky od 30 do 50 metrů, nejvyšší z nich ční do výše 120 metrů. Kopce jsou pokryté trávou, která během období sucha usychá a zhnědne do odstínu čokolády. Proto ten název.

Stvořili Chocolate Hills obři?

Jedna legenda praví, že kopce jsou zkamenělé slzy nešťastně zamilovaného obra. Jiná tvrdí, že jde o kameny, které po sobě obři házeli při veliké hádce. Vědci, ač se zcela ve svých hypotézách neshodují, mají k tomu, jak kopcovité geologické útvary vznikly, prozaičtější vysvětlení.

Chocolate Hills Bohol Filipíny

Část se domnívá, že může jít o výsledek erupce podmořské sopky. Další badatelé razí teorii, že kopce byly v minulosti součástí korálového útesu a současný vzhled je výsledkem působení počasí a eroze. Dále se také spekuluje o možnosti destrukce kdysi aktivního vulkánu. Jisté je pouze to, že Chocolate Hills na ostrově Bohol vznikaly miliony let.

Chocolate Hills Bohol