Od května 2015 bude o chlup snazší dostat se do marockého přístavu Essaouira. Místo, které si tolik oblíbil Jimi Hendrix, bude totiž dostupné také přímými lety společnosti EasyJet z londýnského letiště Luton.

Za branami hotelu se nudit nebudete

Aerolinky EasyJet rozpínají svou pavučinu kolem jednoho z nejzajímavějších městeček Maroka. Pokud nevyžadujete ke své dovolené pláže Agadiru, neopakovatelnou orientální atmosféru Marrákeše či výjimečné mrazení ze středověkého Fezu, je Essaouira ideálním městem pro vstup do této africké země s orientálními kořeny.

Essaouira vždy přitahovala zejména ty, kterým imponovala její uvolněná atmosféra. Rozhodně ne náhodou si toto místo v šedesátých letech minulého století oblíbili umělci jako Jimi Hendrix či Cat Stevens. Kosmopolitní kavárny a restaurace nabízející čerstvé ryby z moře dnes lákají zejména ty, kteří chtějí o destinaci vědět více než jen to, jaký bazén má jejich hotel.

přístav Essaouira Maroko

Suvenýry nakoupíte bez tlačenic

Essaouira se však poměrně rychle mění. Kolem města už vyrostlo mnoho luxusních hotelových rezortů. A na plážích, kde se dříve volně procházeli velbloudi, jsou dnes už stále častěji vidět slunečníky a lehátka.

Pokud vás stresují velké davy lidí na tržištích v Marrákeši, a přesto byste rádi nějaký marocký souk navštívili, Essaouira vás určitě nezklame. Zakoupit si zde můžete třeba bavlněné přikrývky, typické zdejší róby či nejrůznější psychedelické malby.

suvenýry Maroko

Zájezd je mnohem pohodlnější

Aerolinie budou létat do Essaouiry dvakrát týdně, v pondělí a pátek v 6:40 z londýnského letiště Luton. Spoje budou přistávat v Maroku v 10:20 místního času. Cena zpátečních letenek bude začínat přibližně na 105 librách, tedy asi 3.600 korunách.

Jestliže dáváte přednost dovolené na klíč a nechce se vám přestupovat v Londýně, můžete do Essaouiry pohodlně vyrazit v rámci některého ze zájezdů. Jejich prodej na léto 2015 bude již brzy zahájen. Nebudete se tak muset zdržovat sháněním letenek, ubytování a dalších nezbytností, které jsou s cestou do Maroka spojeny.