Předem se omlouváme všem, kteří si úzkostlivě hlídají postavu a snaží se nejíst sladkosti, ale tentokrát jsme prostě „museli“. Tento krasavec nás zaujal natolik, že jsme si nemohli pomoct a rozhodli jsme se představit ho těm z vás, kteří jej dosud neznají. Zkrátka a dobře – jmenuje se Dobos torte a pochází z Maďarska, tedy lépe řečeno z bývalého Rakouska-Uherska.

Konkrétně se jedná o piškotový dort ze šesti vrstev těsta proložených čokoládovým krémem. Aby toho nebylo málo, je politý karamelovou polevou. A proč ten název? Jeho autorem je slavný cukrář, kuchař a spisovatel József C. Dobos (1847-1924), jenž měl v plánu vymyslet dort nebo koláč, který vydrží co nejdéle čerstvý. Na sklonku 19. století totiž nebyla chladící technika ani ze třetiny tak dokonalá jako dnes.

Existuje stovka variant Dobos torte

Dobos torte byla poprvé představena v roce 1885 na uherské všeobecné výstavě v Budapešti. Císař František Josef I. a jeho manželka Alžběta byli mezi prvními, kteří tuto výtečnou sladkost ochutnali. Dort se brzy stal populárním v celé Evropě – zejména díky tomu, že se lišil od všech ostatních.

Cukrář Dobos cestoval po Evropě a představil ho všude, kam zavítal. Recept dlouho tajil, až v roce 1906, když odcházel do důchodu, ho poskytl Cechu budapešťských cukrářů a perníkářů s tím, že jej každý člen komory mohl volně používat.

Dobos torte je známá po celém světě a nyní existuje více než sto jejích variant. Pokud ji chcete ochutnat, zvolte – pokud možno – některou z vyhlášených kaváren v Maďarsku nebo Rakousku.