Chodíte rádi na pouťové atrakce a vaše cestovní plány nejčastěji zahrnují nejrůznější zábavní parky? Pak zbystřete. V roce 2017 totiž ve floridském Orlandu otevřou největší a pravděpodobně nejděsivější horskou dráhu. Ponese příznačný název The Skyscraper, tedy Mrakodrap.

Horská dráha se bude točit ve spirálách nahoru a dolů kolem vyhlídkové věže o výšce 163 metrů. Soudě podle animací, na nichž je možné atrakci vidět, nepůjde o žádnou zábavu pro slabé povahy. První informace o této dráze se objevily před dvěma týdny, teprve nyní se však potvrdilo, že developer zábavního parku sehnal finanční prostředky na výstavbu supermoderního gigantu.

Návštěvníci budou nejspíš příšerně ječet!

„Unikátní design této horské dráhy umožní realizovat více neskutečných vertikálních lopingů, propadů, spirál a otoček, než mohli zákazníci doposud kdekoliv jinde zažít. Bude to něco, z čeho vám bude bušit srdce,“ uvedl Bill Kitchen, který atrakci Skyscraper navrhl. Design je přitom založený na osvědčené klasice – nadšence bude čekat velké množství obratů a adrenalinových chvil na co nejkratším úseku.

Lidé usednou do horské dráhy na úpatí vyhlídkové věže a postupně se budou propracovávat výše a výše. Poté si teprve užijí chvíle, během kterých bude zemská gravitace často přebírat kontrolu nad jejich tělem.

Unikátní dráha nadchne návštěvníky Skyplexu

Nová horská dráha v Orlandu bude součástí zábavního komplexu Skyplex, jehož součástí bude i krytý zábavní park. Výstavba celého komplexu vyjde v přepočtu na 5,6 miliardy korun.