Co může být romantičtější, než rozhlédnout se se svou drahou polovičkou z Eiffelovy věže v Paříži? Zabruslit si tam s ní. A přesně to lze až do 15. února, dokdy je kluziště pro návštěvníky otevřené. Takže tam můžete vyrazit klidně i na Valentýna.

Součástí sportoviště jsou také bary

Nové ledové kluziště o výměře 190 metrů čtverečních bylo otevřeno zhruba v půlce cesty na vrchol Eiffelovy věže. Turistům přitom nabízí velmi zajímavý úhel pohledu na celou Paříž – tedy alespoň těm, kteří se na bruslích dokážou udržet.

Sportovní miniareál se nachází ve výšce 57 metrů nad zemským povrchem; nechybějí zde ani bary, kde si hosté mohou dopřát sklenku svařeného vína či horké čokolády.

Už v tuto chvíli je více než jasné, že kluziště je nesmírně zajímavé nejen pro turisty, ale i pro místní. „Zabruslit si na Eiffelově věži je neskutečný, řekla bych, až životní zážitek. Opravdu to stojí za to,“ uvedla australská turistka Naomi, které přizvukuje její krajan Mark. „Je to úžasná lokalita a skvělý výhled. Je to něco, o čem jsme nikdy nesnili, že bychom to mohli zažít, je to úchvatné,“ řekl.

Eiffelova věž kluziště

Návštěvníci věže mají vstup na kluziště zdarma

Je třeba ocenit, že nejde o novou placenou atrakci pro sváteční sezónu, ale o jakýsi bonus pro návštěvníky. Vstup na ledovou plochu je totiž pro ty, kteří si zaplatili vstupenku na vrchol Eiffelovky, zdarma. Informovala o tom tisková mluvčí Eiffelovy věže Isabelle Esnousová.

„Kluziště je hezké a zábavné místo pro všechny návštěvníky Eiffelovy věže a také cesta, jak přimět Pařížany, aby se sem přišli podívat. Budeme se snažit instalovat sem ledovou plochu každý rok,“ dodala Esnousová.

Minisportoviště na Eiffelově věži bylo pravidelnou atrakcí, avšak v letech 2012 a 2013 nebylo otevřeno kvůli rekonstrukci objektu; ta vyšla v přepočtu zhruba na 800 milionů korun. V jejím rámci byly otevřeny nové návštěvnické centrum a restaurace a části podlah byly ­– pro větší adrenalinový zážitek – nahrazeny skleněnými panely.