Loni byla v Kanadě taková zima, že slavné Niagarské vodopády poblíž největšího severoamerického města Toronto zamrzly. Vypadaly naprosto úchvatně!

Letos ještě neuhodily takové mrazy, ale i tak je častokrát na okolní přírodu neuvěřitelný pohled. Tak jako si můžete z helikoptéry prohlédnout New York nebo Benátky, tuto atrakci nabízejí i Niagarské vodopády. Když venku mrzne, je to to nejlepší řešení. Na lodi vás tam totiž v prosinci nikdo nepoveze.

Niagarské vodopády zima

Zabavit se můžete i v kasinu

V zimě jezdí na Niagarské vodopády málo turistů, protože se tam v mrazech nenabízí příliš aktivit. Ale kromě zírání na hektolitry padající vody můžete zajít do místního kasina (na snímku) nebo si zajet do malého městečka, které k turistické atrakci patří. Mají tam nejmenší kapličku na světě, kde se občas odehrávají svatby.

kasino Kanada

Niagarské vodopády v Kanadě jsou tři sousedící vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Dosahují výšky až 52 metrů. Nejznámější z nich je Podkova (Horseshoe Falls), jehož převážná část leží na kanadském území. Druhý, menší Americký vodopád (American Falls) a třetí, nejmenší Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls) se celé nacházejí na území USA.

Niagara zima

Foto – Markéta Schusterová