Argentinské aerolinky Aerolineas Argentinas zavádějí od poloviny ledna možnost vzít si na palubu letadel drobné mazlíčky. Obyvatelé jihoamerické země za to mohou primárně poděkovat své prezidentce Cristině Fernandezové.

Pakliže vaše hlava státu miluje zvířata, máte napůl vyhráno. Tedy pokud jste pejskaři a sem tam cestujete letadlem. Argentinské aerolinky svolily, a tak mohla tamější prezidentka v originálním silvestrovském statusu oznámit změnu, která potěšila nejednoho majitele čtyřnohého mazlíčka. Ne nadarmo si tento status vysloužil 44 tisíc „lajků“.

Celebrity se opičí po prezidentce

Je to právě Cristina Fernandezová, kdo se na mnohých fotkách objevuje se svou fenkou Lolitou. Zároveň však důrazně upozorňuje: „Nezkoušejte nastoupit s padesátikilovým mastifem. Lolita váží pouhé dva kilogramy.“

Kabelkoví psi jsou v Argentině (na snímku) až nezdravě populárním módním doplňkem a vyjadřují také jistý status osobnosti. To pak platí dvojnásobně v hlavním městě Buenos Aires, kde jde příkladem většina celebrit, jež si tyto miniaturní psy náležitě rozmazlují. Povětšinou jde o mopse, čivavy či ši-tzu. Vystavují se s nimi obvykle v luxusních kavárnách, podobně jako prezidentka.

Argentina Patagonie

Buldoci mají smůlu!

Pravidla pro cestování se psy v letadlech se u jednotlivých aerolinek diametrálně liší. Většina z nich však umožňuje přepravit zvířata v zavazadlovém prostoru, který je obyčejně klimatizovaný – stejně jako paluba letadla.

Zajímavé je, že za určitých okolností může rozhodovat třeba i rasa zvířete. Americké aerolinky Virgin neakceptují plemena se splácnutým nosem, poněvadž prý mívají v letadlech dýchací potíže. Mopslíci či buldoci se tak s touto společností do vzduchu nedostanou. To samé však čeká třeba i himalájské či perské kočky.