Rok 2015 je z pohledu novinek, za nimiž budou turisté moci cestovat, opravdu bohatý. O jaké světové atrakce se jedná? V New Yorku na jaře odhalí výjimečnou vyhlídku, v Gíze bude v srpnu otevřeno obří egyptské muzeum a v čínském Pekingu vznikne tak obrovský zábavní komplex, že celý svět bude nejspíš jen tiše závidět. A to není vše!

Vyhlídka One World, New York

Návštěvníci New Yorku budou mít od letoška nové místo, které během pobytu ve Velkém jablku, jak se městu přezdívá, určitě nebudou chtít vynechat. Na jaře se na vrcholku budovy One World Trade Center otevře třípatrová rozhledna (na úvodním snímku), jež se bude rozprostírat na 100., 101. a 102. patře. Výletníkům dopřeje panoramatický výhled na New York z výšky cca 380 metrů nad zemským povrchem.

Vstupenka vyjde dospělé na 32 dolarů, děti do 12 let zaplatí 26 dolarů a ty nejmenší – do pěti let věku – budou mít vstup v doprovodu platícího dospělého zdarma.

Grand Egyptian Museum, Gíza

Mezi Káhirou a Gízou se dějí věci nevídané. Dokončuje se zde jeden z největších světových archeologických komplexů vůbec. V muzeu se bude nacházet více než 100 000 artefaktů, přičemž nejméně 3500 z nich patřilo králi Tutanchamonovi.

Muzeum v Egyptě by se mělo rozprostírat na více než 48 hektarech. V budově nebudou chybět ani výukové prostory či velké zahrady. Fasáda muzea bude vyrobena z průsvitného kamene a měla by se měnit podle denní doby. Otevření je naplánováno na srpen.

Grand Egyptian Museum

Eternity Passage, Peking

Čína rozhodně nestagnuje. Její obyvatelé jsou totiž nadšení turisté a vyjma toho, že často létají do zahraničí, tak ještě více cestují po své vlastní zemi. Proto není divu, že v Pekingu roste první hi-tech zábavní park, který se bude skládat z 15 unikátních interaktivních zón. Ty by měly zohledňovat kulturní a historické dědictví země.

Park bude zabírat bezmála osm hektarů. Část se bude nacházet uvnitř budov, další část venku. Nebude chybět ani 5D či 6D kino. Eternity Passage leží 35 kilometrů od centra Pekingu a bude součástí obrovského komplexu Beijing Outlets World.

Eternity Passage Peking

V plánu jsou i další světové atrakce

Mezi další nejzajímavější světové atrakce roku 2015 pak budou patřit nová obří rozhledna ve tvaru fotorámečku (Dubaj), umělé tropické souostroví v IndonésiiFuntasy Island, skalní cesta ve Španělsku Camino del Rey či futuristická budova filharmonie v Paříži.