V našich podmínkách to zní tak trochu šíleně. V České republice patrně není restaurace, kde byste na stůl čekali déle než několik dní. A i to je už docela extrém. Sehnat místo do druhého dne obvykle nebývá problém. Představa, že se na stůl v konkrétních restauracích v zahraničí čeká i dlouhé roky, je tak trochu z jiného světa. Ale je to tak. A v některých se vám může dost dobře stát, že dříve, než se v nich usadíte u stolu, bude vaše fotka orámovaná černou páskou. Zkrátka vás tam nikdy nepřijmou!

Moderním trendem v restauracích je rušení rezervačních systémů. Přijdete a věříte, že najdete místo. Pokud se však podíváte na zaplněnost „rezervaček“ v těch nejúspěšnějších restauracích světa, dojde vám, že tyto systémy nejsou někdy od věci…

Club 33 (Anaheim, Kalifornie, USA)

Doba čekání: >14 let

Club 33 není jen restaurace. Je to jedno z nejexkluzivnějších míst na světě, kde si můžete dopřát ty nejvybranější pochoutky. A také jedno z nejdražších. Punc exkluzivity podniku dodává už jen to, že jej založil Walt Disney. Zařízení otevřené na náměstí New Orleans v Disneylandu mělo být původně místem, kde se budou moci pobavit investoři.

Club 33 Disneyland

Veřejnosti bylo zpřístupněno až v roce 1967. Při přijetí do klubu se platí poplatek 25 tisíc dolarů a následně 10 tisíc dolarů za každý další rok členství. Nápoje a jídla samozřejmě nejsou v ceně. S klubovou kartou však můžete předbíhat na všech atrakcích a podívat se do zákulisí. Ale ruku na srdce: Stojí vám Mickey Mouse za to?

Club 33

Damon Baehrel (776 Route 45 Earlton, New York)

Doba čekání: >10 let

Restaurace pojmenovaná podle šéfkuchaře, který se zároveň stará o obsluhu a o pěstování surovin, slaví úspěch už od svého otevření v roce 1989. Kuriózní restaurant situovaný do sklepa Baehrelova domova pojme maximálně 20 osob, ale obvykle Baehrel usazuje ještě méně klientů, aby se jim zvládal věnovat. Většinou na ně čeká patnácti- až dvacetichodové menu z výhradně lokálních a organických surovin, které upravuje Baehrel.

Damon Baehrel New York

Bez rezervace zákazníci nejsou přijímáni a objednat si stůl mohou pouze prostřednictvím e-mailu. O maily se stará jediný člověk, a tak se stává, že lidé dostávají byť jen potvrzení rezervace až za několik let. A ještě něco. Rezervační systém je aktuálně zcela pozastaven poté, co se po sérii článků v roce 2014 čekací listina prodloužila na několik let.

Damon Baehrel

Noma (Strandgade 93, Kodaň, Dánsko)

Doba čekání: 3 měsíce

Kodaňská restaurace Noma má mezi gurmány z celého světa skvělé jméno a je brána za jakéhosi průkopníka severské gastronomie. Rezervace neustále čítají několik desítek tisíc osob a získat stůl je obvykle možné jen v případě, že si jej objednáte několik měsíců dopředu.

Noma Kodaň

Kuchař René Redzepi naplno využívá severské ingredience a nebojí se ani těch nejodvážnějších. Karamelizované mléko s tresčími játry či mravenci v hovězím tataráku jsou jen maličkým výběrem z podivností, které na hosty Nomy čekají. Rezervační formuláře otevírá Noma jen jeden den v měsíci, vždy ten šestý. Během rezervačního dne obvykle vyřídí kolem 20.000 objednávek. Připravte se na to, že se možná nedovoláte napoprvé…

Noma

El Celler de Can Roca (Calle C. Sunyer 48, Girona, Španělsko)

Doba čekání: 11 měsíců

Katalánská kuchyně se vším všudy je tím, co vyneslo tuto gironskou restauraci do závratných výšin v nejrůznějších hodnoceních a anketách roku 2013. Ale znovu – bez rezervace si nesednete. A objednat si místo je také velký oříšek.

El Celler de Can Roca Girona

Rezervace se otevírají vždy o půlnoci první den v měsíci a zamlouvají se místa za 11 měsíců. Takže 1. února se budou řešit stoly na leden 2016. A nepočítejte s tím, že by nějaká volná místa zbyla. Webové stránky jasně značí, že restaurant je plně zarezervovaný až do prosince 2015.

El Celler de Can Roca

Rao’s (455 East 114th Street, New York)

Doba čekání: dost možná celý život

Restaurant Rao’s otevřel v roce 1896 a za ta léta si vytvořil punc exkluzivity, kterou mu mohou takřka všechna ostatní zařízení jen a jen závidět. Podnik nyní vlastní hollywoodský herec Frank Pellegrino a slušelo by se zmínit, že se v této italské restauraci v New Yorku stravovala třeba Madonna nebo prezident Bill Clinton.

Rao’s

Podnik neumožňuje rezervace po telefonu ani po internetu. Jediným způsobem, jak se dostat dovnitř, je znát někoho významného či vlivného. Stoly tu totiž fungují na principu jakýchsi permanentek, které si lidé platí na roky dopředu. Řekněme, že stůl pro čtyři osoby na každý pátek v osm večer vás vyjde třeba na 25.000 dolarů. Rao’s je zkrátka místo určené pro movitou elitu. Ale proč se nezasnít…

Rao’s New York