Zábavní park Huis Ten Bosch, který – jak už název napovídá – čerpal inspiraci v Nizozemsku, leží na předměstí Nagasaki. Jeho majitelé hodlají otevřít hotel, v němž budou hosty obsluhovat roboti. Návštěvníky prý nalákají i další pokročilé technologie. První část komplexu by měla být otevřena už 17. července, v budoucnu bude toto ubytovací zařízení disponovat celkem 72 pokoji.

Hotel v Japonsku se bude jmenovat Henn-na Hotel, což se překládá jako Divný hotel. A svému jménu udělá skutečně čest. Hned na recepci na vás totiž budou čekat tři člověku značně podobní roboti, kteří budou fungovat stejně jako běžný personál. Měli by být schopni vést s hostem duchaplnou konverzaci a skvěle reagovat na jeho veškerá přání.

Henn-na Hotel lobby

Roboti jsou levnější než lidé

Na recepci ovšem robotická obsluha rozhodně neskončí. Hotel bude „zaměstnávat“ také čtyři servisní roboty, kteří budou pracovat mimo jiné jako poslíčci. Další roboti se pak budou starat o čistotu. Umělí lidé podle ředitele zábavního parku Hidea Sawady zlevňují provoz hotelu a dělají jej efektivnějším.

„Vytvoříme nejefektivnější hotel na světě. Pevně doufám, že se v tomto zařízení nakonec budou starat o 90 procent úkonů právě roboti. V budoucnu věřím v realizaci tisíců podobných hotelů po celém světě,“ uvedl Sawada pro japonská média.

Henn-na Hotel recepční

Klíče a karty nahradí obličej

A jaké technologické vychytávky tedy na zákazníky v budoucnu čekají? Místo klíčů či přístupových karet je bude do pokoje pouštět zařízení, které bude rozeznávat jejich obličej. Hotel bude na japonské poměry low-costový, a tak i vybavení najdete na pokoji minimálně. Pokud ale hosté budou něco potřebovat, mohou si objednat vybavení pomocí tabletu.

Místo tradiční klimatizace bude na pokojích umístěný speciální panel, který bude monitorovat tělesné teplo v místnosti a podle toho uzpůsobí teplotu.

Henn-na Hotel pokoj

Pokoje se budou dražit

Jistě vás už zajímá, na kolik noc v takovém hotelu přijde. Inu, to není tak lehké říci. Ceny se totiž budou měnit v závislosti na zájmu zákazníků v danou sezónu i konkrétní den. Místo fixní ceny totiž budou hosté během hlavní sezóny o pokoje soutěžit v jakémsi aukčním systému. Ubytování si zajistí ti s nejvyšší nabídkou, přičemž hotel bude aplikovat její nejvyšší možnou hranici.

Nejlevnější jednolůžkové pokoje by však měly podle hotelu vyjít zhruba na 7.000 jenů, tedy necelých 1.500 korun, a nejvyšší možná nabídka za třílůžkový pokoj by pak neměla přesáhnout 18.000 jenů (3.700 korun). Za superior a deluxe pokoje však hosté zaplatí o něco více.

Henn-na Hotel Japonsko vizualizace