Vše je na nejlepší cestě k tomu, aby se tato vizualizace stala skutečností! Jinými slovy – to, co právě vidíte, je návrh nového terminálu, který by se měl v budoucnu stát hlavní součástí letiště Daxing v čínském Pekingu. Vyroste na ploše 780.000 metrů čtverečních (z toho necelou osminu zabere dopravní sektor) a bude se jednat o největší letištní terminál na světě! Co na něj říkáte?

S tímto unikátním návrhem nedávno vyrukoval tým odborníků, složený ze zástupců dvou mezinárodně uznávaných společností. Tou první je ADP Ingeniérie (ADPI), tedy francouzská firma specializující se na letištní architekturu a inženýrství. A tou druhou londýnská architektonická společnost Zaha Hadid Architects (ZHA), jež má na svém kontě 950 projektů ve 44 zemích světa.

terminál Daxing Peking interiér

Capitol už dávno nestačí

Stávající pekingské letiště Capitol dlouhodobě překračuje svoji kapacitu, tudíž je nezbytné v příštích letech vybudovat větší a modernější areál, který zajistí další spojení mezi Pekingem a důležitými světovými městy a destinacemi. Nový terminál by měl odbavit cca 45 milionů cestujících ročně.

Daxing Peking

Daxing se promění v dopravní uzel

Díky integrovanému multiúčelovému dopravnímu centru s přímým napojením na lokální i dálkové železniční linky, včetně vysokorychlostní železniční Gaotie, se nové letiště Daxing stane hlavním centrem v rámci rostoucí dopravní sítě v Pekingu a zároveň katalyzátorem hospodářského rozvoje regionu, včetně města Tianjin a provincie Che-pej.