Pouhých deset kilometrů od centra kanadského Vancouveru, ve výšce 70 metrů nad kamenitým korytem řeky Capilano, najdeme úžasnou a vyhledávanou adrenalinovou atrakci, která se jmenuje Capilano Suspension Bridge. Po tomto visutém mostě už stihly projít miliony turistů!

Aby ne – Capilano Suspension Bridge v Kanadě byl postaven už v roce 1889. V polovině padesátých let minulého století byl přestavěn a v roce 2006, kdy se na jeho západní konec zřítil 300 let starý strom, byl opraven a znovu uveden do provozu.

Capilano Suspension Bridge Kanada

Lávka je upevněná pouze na svém začátku a konci. Když po ní – v obou směrech – procházejí turisté, pořádně se houpe. Právě její nestabilita vzbuzuje v mnohých návštěvnících strach. Zavítají sem však i tací, kteří závratí netrpí. Ti mnohdy trpělivě čekají na chvíli, kdy se lávka přestane tolik hýbat, aby si na památku pořídili několik nerozmazaných snímků. Výhled na okolní krajinu je totiž úchvatný, o čemž vás přesvědčí snímky v naší fotogalerii.

lávka Vancouver

Mostů je v parku povícero

Capilano Suspension Bridge v kanadské provincii Britská Kolumbie je součástí stejnojmenného parku, který nabízí jedinečnou kombinaci dobrodružství, historie a kultury. Navštívit zde můžeme rovněž Cliffwalk, což je konzolový chodník upevněný na žulové skále, vysoko nad Capilano Canyon. Tedy nad jedním ze čtyř místních kaňonů, obklopeným deštným pralesem West Coast.

Turisty, kteří si touží zahrát na veverky, zaujme i Treetops Adventure – sedm menších visutých mostů nacházejících se až 30 metrů nad zemí. Jsou připevněny ke kmenům hodně vysokých jehličnatých stromů (60 až 75 metrů), jež spojuje rovněž název – Douglaska tisolistá (Pseudotsuga menziesii).

Děti si rovněž přijdou na své

Pokud do parku Capilano Suspension Bridge zavítáte, můžete si objednat i jeho prohlídku s průvodcem, k dispozici je rovněž poznávací program pro děti. Zhlédnout můžete také kulturní programy, stálou výstavu totemů a starodávných nástrojů; v přírodní oblasti se lze dokonce i ubytovat. Pobyt v této lokalitě je rozhodně nevšedním zážitkem…