Cestování za polární září je během zimních měsíců u mladých lidí stále populárnější. Ti, kterým se nechce až na samotný sever Evropy, mají teď jinou možnost. Sice značně ochuzenou, ale přesto příjemnou. Islandské aerolinky Icelandair totiž přivážejí auroru borealis do mnoha destinací v Evropě, ale i v USA.

Do Ameriky přes Reykjavík

Je to poměrně hezký způsob, jak upozornit na to, že islandské aerolinky začínají létat do Spojených států. Paradoxně právě přes hlavní město Reykjavík se v současné době můžete velmi levně dostat do amerického Seattlu nebo Bostonu. Letenky stojí jen něco více než 10.000 Kč. Navíc máte možnost dát si na Islandu několikadenní zastávku a vyrazit za ledovými jeskyněmi. Ty jsou v zimě nejen stabilní, ale i neobyčejně krásné.

Vzhledem k tomu, že se říká, že spatřit polární záři je životní zážitek, islandské aerolinky se rozhodly, že jej svým zákazníkům budou servírovat pravidelně, aby se na palubě jejich letadel mohli cítit příjemně. Některé lety totiž budou mít speciální úpravu inspirovanou právě aurorou borealis.

islandské aerolinky

Světelný efekt vykouzlí diody

Tento fenomén bude ve světě propagovat jedno jediné letadlo Boeing 757. Stroj dostal název Helka Aurora a vyjma toho, že má výrazný a velmi zajímavý exteriér, bylo v něm umístěno značné množství LED diod. Díky nim během letu na palubě zavládne polární záře.

Letoun se v následujících měsících objeví hned na několika trasách, kde bude šířit povědomí o přírodním úkazu, za kterým každoročně jezdí na Island velké množství turistů. Jiní pak zkoušejí své štěstí třeba ve městech Rovaniemi ve Finsku, Tromsø v Norsku a Kiruně ve Švédsku. Zemí, jež v tomto ohledu ještě čeká na objevení, jsou malebné Faerské ostrovy.