Potápěčskou výzbroj potřebujete v národním parku v mexickém Cancúnu, pokud chcete navštívit zdejší podmořskou atrakci. Netradiční Underwater Museum v Karibském moři u poloostrova Yucatán je největším na světě a jde o projekt, který vytvořil Jason de Caires Taylor.

Underwater Museum Cancún

Podvodní svět plný stovek soch a tváří (vytvořených ze zvláštního cementu nebo skleněných vláken) pomalu obrůstajících korály a mořskými řasami vznikl v Cancúnu díky šestimilionové investici. Ale vstupné se tu nevybírá, pokladny tu nenajdete.

Underwater Museum Cancún Mexiko

Předlohou byli obyčejní lidé

Možná byste čekali, že pod vodou spatříte mytologické bytosti a podobně, ale inspirací autorovi byli skuteční, živí lidé – všech věkových i váhových kategorií, krásní či oškliví.

Underwater Museum

Jason de Caires Taylor tvrdí, že klíčovým pro něj vždy bylo určení pózy modelu. Až pak si vybral člověka, jeho tělo natřel vazelínou a obalil sádrou, jež je určena k otisku před realizací samotné sochy.

Underwater Museum

Jako úplně první vznikla socha s názvem La Jardinera de la Esperanza (Čekající zahradnice). Zachycuje mladou sexy ženu ležící na zahradní terase a obklopenou květináči.

La Jardinera de la Esperanza