Britský farmář Winston Howes se ženil v roce 1962. S manželkou žili spokojeným rodinným životem nedaleko Wickwar v South Gloucestershire až do roku 1995. Pak ale jeho žena Janet náhle zemřela na srdeční selhání. Nešťastný muž svůj žal zaháněl prací. Jakou? Vytvořil nevšední symbol lásky!

Spolu se synem začal na šestiakrovém pozemku sázet duby. Vysázel jich tu na šest tisíc a pečlivě se o ně staral. Nyní tu najdete krásný vzrostlý dubový les, který dlouho skrýval tajemství, o němž neměl nikdo ani tušení.

symbol lásky South Gloucestershire Velká Británie

Srdce ohraničené stromy slouží ke vzpomínání

Stromy jsou zasazené tak, že ve svém středu ohraničují prostor ve tvaru srdce. Pan Winston Howes na srdcovou loučku postavil lavičku a dodnes si tam chodí pravidelně posedět a popovídat si se zesnulou manželkou. Vzhledem k tomu, že je mýtinu možné vidět pouze při pohledu shora, zůstalo místo očím druhých lidí dlouho skryto.

symbol lásky South Gloucestershire

K odhalení došlo díky horkovzdušnému balonu

Romantickou připomínku objevil jako první Andy Collet, který nad oblastí ve Velké Británii přelétal se svým balonem. Jak později řekl, byl zcela konsternován, když obří symbol lásky spatřil. Nyní občas – zvláště na jaře – pořádá nad dubovým lesem vyhlídkové lety pro zamilované. Asi není třeba příliš zdůrazňovat, že při tom jediné oko nezůstane suché…

symbol lásky Winston Howes