V Evropě nenajdete místo, kde by se v létě pořádaly takové taneční party jako na Ibize. Jenomže s nimi související nadměrná konzumace alkoholu a také drog způsobuje v oblasti velké problémy. Stálí obyvatelé z těchto důvodů často prožívají muka. V letošní sezóně tudíž bude španělským policistům pomáhat britská policie, konkrétně tucet příslušníků. A nejen tam!

Pochytá britská policie většinu dealerů?

Sehnat drogy na Ibize je snadnější, než si koupit chleba v pekárně. Vysvětlení je nasnadě – operují zde britské gangy, převážně z Liverpoolu a Manchesteru. Právě proto bude na ostrově zasahovat nejméně tucet britských policistů, kteří se zaměří na dealery pocházející z jejich země a kteří jsou znalí jejich slangu a zvyků.

Starosta zdejšího městečka San Antonio už tento krok ocenil a uvedl, že jsou vděční i šéfové hotelů, kteří policistům již dopředu nabídli ubytování zdarma. Starosta si od příjezdu mužů zákona slibuje zvýšení bezpečnosti nejen místních občanů, ale i slušných turistů. Celá akce je inspirována úspěšným loňským experimentem, kdy francouzští a němečtí policisté pomáhali na Mallorce.

drogy Ibiza

V noci už alkohol nekoupíte

A je to právě i letovisko Magaluf na Mallorce, kde letos dojde k velkým změnám. Vyjma toho, že zde posílí řady svých francouzských a německých kolegů také britská policie, bude panovat zákaz popíjení alkoholu na ulicích a mnoho dalších nařízení. Místní úřady se tak snaží zabránit nejrůznějším sexuálním skandálům, které se tu v loňské sezóně odehrály.

Nová nařízení mají platit od 1. května. Policie bude mít díky nim právo zabavit turistům na ulicích alkohol mezi desátou hodinou večerní a osmou ranní. Navíc, aby se snížila opilost rozverných cizinců v brzkých hodinách, obchody nebudou moci prodávat alkohol mezi půlnocí a osmou hodinou ranní.

party Ibiza