Jen krátce poté, co zastupitelé populárního španělského ostrova Ibiza oznámili, že budou v populárním letovisku daleko více kontrolovat konzumaci drog a alkoholu mezi mladými, objevily se informace o novém lákadle. To jistě zaujme zejména ty, kteří mají v oblibě adrenalin a zároveň jsou sportovně založení. U jedné z pláží totiž bude fungovat gumová obdoba tratě z televizní soutěže Total Wipeout. Zábava a natlučená pozadí jsou zaručeny!

Válení se přes den na pláži a noční řádění v klubech jsou v pohodě. Ale nejen večírky je člověk živ. A tak se na Ibize snaží zavádět nové atrakce, které by se nevztahovaly pouze k party světu.

party Ibiza

Do cíle dojde málokdo

První novou vlaštovkou je gumová verze adrenalinové cesty, kterou mohou lidé znát ze zábavního seriálu Total Wipeout. Ten je v ČR známý někdy také jako Drtivá porážka.

Oč tedy jde? Lidé se snaží v co nejkratším čase překonat sérii překážek. S největší pravděpodobností přitom ani do cíle nedospějí, protože je dráha stavěna tak, aby ji dokončil jen zlomek z těch, kteří se o to pokusí. A že držkopády stojí za to, o tom by mohl vyprávět nejeden z účastníků této show.

K trati musíte doplavat

Selhání na této trati však neznamená zostuzení daného milovníka adrenalinu, ale pouhé pobavení ostatních. Gumová adrenalinová trať se bude vznášet zhruba 50 metrů od břehu u hotelu Ocean Beach Ibiza v letovisku San Antonio. První základní požadavek pro možnost účasti na této atrakci se tedy nabízí – kdo si ji chce vyzkoušet, musí k ní nejdřív doplavat.

Trať nemá žádná věková omezení, ale ti, kteří měří méně než jeden metr, se o její zdolání snažit nemohou. Denní vstup přijde na 25 eur, hodinový pak na 10 eur. Na zákazníky čeká série skluzavek, katapultů, houpaček, trampolín a atrakcí vyžadujících dobrou rovnováhu a koordinaci pohybů.

Ocean Mania Ibiza

Atrakce á la Total Wipeout otevře na prvního máje

Na atrakci, která zabírá celkem 650 metrů čtverečních moře, může být najednou maximálně 100 osob. Všichni přitom musí mít při svém snažení o zdolání trasy plovací vestu. Atrakce, která nese název Ocean Mania, otevře své brány už 1. května.